در گفتگو با مهر اعلام شد؛

جزییات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین/رفت و برگشت حداکثر١.٥ میلیون

اقتصادی

معاون کالاهای سرمایه ای سازمان حمایت، جزییات نرخ بلیت هواپیما در اربعین با مصوبه این سازمان را اعلام کرد و گفت: نرخ بلیت در ایام اربعین حداکثر ١.٥میلیون تومان خواهد بود.

وحید منایی  در گفتگو با خبرنگار مهر از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین امسال خبر داد و گفت: به منظور بهبود شرایط سفر، افزایش رضایتمندی مسافران و جلوگیری از سوء استفاده افراد متخلف، نرخ بلیط پروازهای عتبات عالیات ویژه ایام اربعین و نیز برنامه نظارت بر نحوه عملکرد شرکتها در ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام مشخص و تصمیمات اتخاذ شده به سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور اعلام گردید.

وی با اشاره به جلسه هماهنگی دستگاه‌های نظارتی در مورد تعیین نرخ حداکثری بلیط پروازهای عتبات عالیات اظهار داشت : به موجب این تصمیم؛ نرخهای اعلام شده برای پروازهای مذکور در بازه زمانی ۱۳ آبان‌ تا ۲۲ آبان‌ماه بوده و بلیط و از طریق دفاتر تمامی شرکتهای هواپیمایی و یا نمایندگان فروش رسمی شرکتها  عرضه می گردد.

منایی ادامه داد : مطابق توافق صورت‌گرفته، حداکثر نرخ مسیر تهران – نجف (بغداد) – تهران و مسیر شهرهای دیگر به جز مشهد به صورت (رفت و برگشت) معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نرخ مسیر مشهد – نجف (بغداد) – مشهد به صورت (رفت و برگشت) حداکثر معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است، تصریح کرد : نرخهای فوق حداکثری و شامل تمامی بلیط ها اعم‌از برنامه ای (سیستمی) و چارتری (دربستی) می‌باشد.

منایی با اعلام اینکه نرخ پرواز در مسیرهای یک طرفه معادل ۵۰ درصد نرخ مسیرهای دوطرفه و نرخ کودک (CHD) معادل ۷۵ درصد بزرگسال است،   تاکید کرد : درج قیمت بلیط الزامی است و نرخ ابلاغی شامل کلیه عوارض و کارمزدهای متعلقه می باشد.

وی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری انجمن صفنی شرکتهای هواپیمایی اقدام به راه اندازی سامانه تایید صحت بلیط جهت جلوگیری از صدور بلیط های تقبلی نموده که از طریق پرتال انجمن به آدرس WWW.aira.ir در دسترس می باشد.

معاون کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت در ادامه تصریح کرد: همچنین شرکتهای هواپیمایی ملزم هستند برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، ضمن تعیین نماینده مقیم در فرودگاههای کشور اسامی آنان را نیز به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمایند.

منایی گفت: این نرخ‌ها حداکثری است و اگر شرکت‌هایی نسبت به فروش بلیط ارزانتر به زائرین مبادرت نمایند موجب تقدیر و تشکر است ضمناً از متقاضیان خرید بلیت هواپیما خواست از تهیه بلیت هواپیما از مراکز و سایت های غیر مجاز خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخذ وجوه غیرقانونی توسط برخی از شرکتها و آژانسهای هواپیمایی با سامانه ارتباطی ۱۲۴ در سراسر کشور تماس بگیرند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام قانونی بعمل آید.

پیش از این سازمان هواپیمایی کشوری نیز نرخ بلیت پروازهای ایام اربعین با هیچ گونه افزایشی رو به رو نبوده و شرکت های هواپیمایی و دفاتر معرفی شده ملزم به فروش با نرخ بلیت در مسیرهای تهران- نجف- تهران، تهران- بغداد- تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- نجف- مشهد، مشهد- بغداد- مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بلیت یکسره از مبدا تهران ۶۰۰ هزار تومان و یکسره مشهد به دو مقصد نجف و بغداد ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

کد N1780548

خواندنی از سراسر وب