افزایش ۴ درصدی راندمان تولید برق با تشکیل شرکت برق حرارتی

نفت و انرژی,ستار محمودی

سرپرست وزارت نیرو گفت: تشکیل شرکت برق حرارتی، باعث ایجاد تمرکز بر حوزه تولید صنعت برق و تاثیرگذاری بر زنجیره‌های جانبی این حوزه وسیع شده و راندمان تولید برق ۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، ستار محمودی در نشست مدیران ارشد صنعت برق حرارتی با اشاره به تنوع بسیار زیاد در عرصه تولید برق و جایگاه ویژه صنعت نیروگاهی اظهار داشت: دراین حوزه که همیشه طلایه دار تولید برق بوده است، همواره شاهد مشارکت واقعی بخش خصوصی بوده‌ایم.

سرپرست وزارت نیرو با اشاره به گذر موفق صنعت برق از پیک برق ۹۶، اظهار داشت: این آمادگی ماتریسی از مکانیزهای متعدد و همکاری و همراهی مجموعه شرکت‌های پیمانکار، مشاور در عرصه تولید، انتقال و توزیع برق بوده است.

محمودی خاطر نشان کرد: از زمان تشکیل شرکت برق حرارتی راندامان نیروگاه‌ها، ۴ درصد افزایش داشته است و رسیدن به چنین رکوردی ارزشمندی، نیازمند مدیریت ویژه ای است.

وی با بیان اینکه گذر از پیک مصرف برق در هر سال، سرمایه و ظرفیت زیادی از صنعت برق را درگیر می‌کند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا پیک مصرف برق بیش از میزان فعلی افزایش نیابد و حل آن نیازمند مساعدت دولت و مجلس شورای اسلامی است.

محمودی با تاکید بر حل ضعف قله پیک مصرف برق، خاطرنشان کرد: باید سیستمی طراحی شود تا مصرف ۲۴۰ ساعت برق، مصرف ۸ هزار ساعت برق را تحت شعاع قرار ندهد و این مساله جز با همت وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی حل شدنی نیست.

سرپرست وزارت نیرو خطاب به موسسان و بنیانگذاران شرکت برق حرارتی اظهار داشت: این شرکت نباید در این برهه در دام بوروکراسی‌های اداری بیفتدو با طبعی پویا، ریسک پذیر و چابک مدیریت شود.

وی افزود: باید مراقبت شود تا همه مدیران و دست اندارکاران این شرکت در چارچوب اهداف و مأموریت‌های مصوب شرکت رفتار کنند از جمله اینکه از طرف دولت، پشتیبان بخش خصوصی باشد و از بورکراسی ها کاسته و انجام امور را تسریع کند.

محمودی تصریح کرد: شرکت برق حرارتی باید مسیر سرمایه گذاری را کوتاه کند و امر پژوهش و تحقیق را مورد توجه قرار دهد تا چالش‌هایی نظیر مسائل زیست محیطی و آلایندگی بتدریج حل و فصل شود

کد N1780386