آیت الله خاتمی در اجتماع بزرگ طلاب:

اجازه ورود هیچ بیگانه‌ای را به مراکز نظامی کشور نمی‌دهیم

استان ها

قم - عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه سپاه پاسداران مظهر عزت ملت ایران است، گفت: اجازه نمی‌دهیم پای هیچ بیگانه‌ای به مراکز نظامی ما باز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی قبل از ظهر سه‌شنبه در تجمع بزرگ طلاب و حوزویان قم که در اعتراض به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مدرسه فیضیه برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اینکه اجتماع طلاب و روحانیون نشان دهنده انقلابی ماندن حوزه است، ابراز کرد: حضور طلاب و روحانیون نشان دهنده این است که آحاد ملت ما همیشه در صحنه هستند و تا آخرین نفس و نفر در برابر استکبار رسیدگی می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به استقرار یک نظام دینی و اسلامی در خاورمیانه عنوان کرد: آمریکا به این دلیل از کشور ما بغض و کینه دارد که ایران اسلامی کشوری قدرتمند در منطقه است.

اتحادیه اروپا قابل اعتماد نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسئله ما با آمریکا مسئله هسته‌ای و حقوق بشر و تروریست نیست، گفت: این کشور خود زرادخانه هسته‌ای دارد و در خط مقدم نقض حقوق بشر است و خود این کشور تروریست پرور است باید گفت که مسئله ما با آمریکا مسئله حاکمیت اسلام است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا قابل اعتماد نیست، بیان داشت: برخی خوشحال هستند که اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند و این درحالی است که اتحادیه اروپا هم متعهد و قابل اعتماد نیست.

اروپا طرفدار آمریکاست

آیت الله خاتمی با بیان اینکه قطعا اروپا در قضاوت میان ما و آمریکا جانب این کشور را می‌گیرد، بیان کرد: مسئولان باید به این مسئله توجه کنند که نباید ملت را دوباره در دام اتحادیه اروپا انداخت.

وی با تأکید بر اینکه ما نمی‌گوییم با اروپا تعامل نداشته باشید، گفت: ما با تمام جهان غیر از اسرائیل و آمریکا تعامل داریم سخن ما این است که نباید به اروپا دل ببندیم و باید امیدمان به خدا باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان ترامپ درباره شعار «مرگ بر آمریکا» بیان داشت: شما جنایات زیادی را در یمن و بحرین و ملت‌های مظلوم مرتکب شده‌اید و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل حق شماست زیرا امروز یزید و عمر سعد زمان شما هستید.

سپاه مظهر عزت ملت ایران است

وی همچنین با اشاره به سخنان ترامپ درباره موشک‌های ایران ابراز کرد: دین ما دستور داده است که سراغ سلاح‌های کشتار جمعی نروید و ما غیر این به انواع سلاح‌ها مسلط هستیم و واکنش ما در برابر تجاوز دشمن به دقیقه نخواهد رسید.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ملت ما پای هر بیگانه را می‌شکند و اجازه نمی‌دهد پای هیچ بیگانه‌ای به مراکز نظامی ما باز شود.

وی همچنین با اشاره به سخنان ترامپ پیرامون سپاه عنوان کرد: سپاه مظهر عزت ملت ایران است و ما خوشحال هستیم که این روزها همه در برابر حمایت از سپاه متحد هستند و این اجتماع طلاب از سپاه هم حمایت می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان گفت: تجربه نشان داده که نسخه شفابخش برای ملت ما مقاومت و فرهنگ عاشورا و نسخه هیهات من الذله است.

کد N1780299