عقب‌نشینی پیشمرگه‌ها از شهرستان «مخمور»

بین الملل,کرکوک,مخمور,نیروهای پیشمرگه,شمال اربیل

نیروهای پیشمرگه وابسته به اقلیم کردستان در ادامه عقب‌نشینی‌ها از مواضع‌شان، از شهرستان مخمور در غرب اربیل نیز خارج شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، منابع میدانی گزارش دادند که نیروهای پیشمرگه، امروز -سه‌شنبه- مواضع‌شان در شهرستان مخمور در غرب اربیل را تخلیه کردند.

منابع امنیتی در عراق نیز تأکید کردند که نیروهای عراقی در پی عقب‌نشینی پیشمرگه‌ها، بر میادین نفتی «بای‌حسن» و «افانا» در کرکوک تسلط یافتند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی خبر داد که هزاران شهروند کرکوک که، روز گذشته در پی عملیات نیروهای امنیتی، این شهر را ترک کرده بودند، به منازل‌شان بازگشتند.

ساعاتی پیش منابع عراقی گزارش دادند نیروهای امنیتی، با عقب‌نشینی پیشمرگه‌ها از «سنجار»، این شهر را بدون درگیری در اختیار گرفته‌اند.

روز دوشنبه، نیروهای امنیتی عرلاق در یک عملیات ضربتی و پیشروی سریع کنترل استانداری کرکوک، ساختمان‌ها و مراکز دولتی، فرودگاه، چند پایگاه نظامی و تاسیسات نفتی و صنعتی شهر کرکوک را به‌دست گرفتند و پرچم اقلیم خودمختار کردستان را به زیر کشیدند.

گفته می‌شود که برخی از پیشمرگه‌های کرد وابسته به اتحادیه میهنی کردستان با عقب‌نشینی بدون مقاومت، راه پیروزی نیروهای دولت مرکزی را هموار کرده‌اند.

کد N1780204