ماجرای دستگیری یک مقام قضایی در اردبیل چیست؟ | تکذیب یک شایعه، شکایت از روزنامه منبع خبر

ماجرای دستگیری یک مقام قضایی در اردبیل, دستگیری مقام قضایی در اردبیل, اردبیل, دادگستری اردبیل, دادستان اردبیل, ناصر عتباتی,

ماجرای دستگیری یک مقام قضایی در اردبیل چیست؟ | یک روزنامه صبح امروز در خبری از اردبیل مدعی شد که یک مقام قضایی در این استان به اتهام مسایل اخلاقی همراه با طرف مقابلش دستگیر شده است! دادستان اردبیل اما ضمن تکذیب این خبر، از شکایت از روزنامه منتشر کننده آن خبر داد...

یک روزنامه صبح امروز در ستون صرفا جهت اطلاع در ادعایی از بازداشت یک مقام قضائی اردبیل به اتهام مسائل اخلاقی خبرداد در حالی که پیگیری‌های خبرگزاری میزان حکایت از نادرست بودن این موضوع دارد.
ناصر عتباتی دادستان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان با بیان اینکه این موضوع قویا تکذیب می‌شود، گفت: نه تنها کسی در این رابطه از پرسنل دادگستری اعم از قضایی و اداری دستگیر نشده بلکه هیچ پرونده‌ای نیز در این زمینه تشکیل نشده است.
وی افزود: خبر منتشره از مصادیق بازر نشر اکاذیب و افترا بوده و علاوه بر مسئولیت شرعی و اخروی، واجد مسئولیت کیفری است.
دادستان اردبیل با بیان اینکه تکذیبیه این خبر جهت انتشار به روزنامه مورد اشاره ارسال شده است، تصریح کرد: متاسفانه خبرنگار روزنامه با وجود اینکه سابقه نشر اخبار کذب و برخورد را هم دارد، مجددا به نشر خبر کذب اقدام کرده که لازم است مدیرمسئول روزنامه بررسی‌های لازم را در رابطه با صحت و سقم اخبار علی الخصوص اخبار قضایی انجام دهد.
دادستان اردبیل از اعلام جرم در این زمینه خبر داد و افزود: پرونده‌ای در دادستانی اردبیل در خصوص این موضوع تشکیل شده است.
وی در پایان با اشاره به ماده 23 قانون مطبوعات مبنی بر اینکه هرگاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهين يا افترا، يا خلاف واقع و يا انتقاد نسبت به شخص (اعم از حقيقي يا حقوقی) مشاهده شود، ذينفع حق دارد پاسخ آن را ظرف يك ماه كتباً برای همان نشريه بفرستد و نشريه مزبور موظف است آن گونه توضيحات و پاسخ‌ها را در يكی از دو شماره‌های كه پس از وصول پاسخ منتشر ميشود، در همان صفحه و ستون و يا همان حروف كه اصل مطلب منتشر شده است، مجانی به چاپ برساند ،به شرط آنكه جواب از دو برابر اصل تجاوز نكند و متضمن توهين و افترا به كسی نباشد، گفت: روزنامه فوق الذکر باید فورا نسبت به انتشار تکذیبیه دادستانی اقدام نماید.
کد N1780147