هشدار هواشناسی به 3 استان سواحل خزر/ مسافران شمال از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

انتظامی حوادث,پلیس راهور ناجا,سرهنگ رحمانی

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نسبت به بارش برف و باران و وزش باد و لغزندگی محورهای 3 استان سواحلی خزر از امشب هشدار داد.

به گزارش ایلنا، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور درباره کاهش 10 درجه‌ای دما در استان‌های شمال و شمال‌غرب کشور نسبت به بارش برف و باران، وزش باد و لغزندگی معابر این استان‌ها هشدار داد.

سرهنگ نادر رحمانی افزود: برابر پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از شامگاه دوشنبه و طی روز سه شنبه شاهد کاهش شدید دما و وزش باد در نوار ساحلی خزر و استان‌های شمال غرب هستیم.

وی گفت: بر این اساس پیش بینی شده در محورهای استان‌های گیلان، گلستان و مازندران و با شدت کمتر در اردبیل، آذربایجان‌شرقی و غربی شاهد وزش باد و بارش باران و در ارتفاعات برف باشیم.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به آماده‌باش استان‌های ساحلی خزر در این خصوص گفت: بر این اساس توصیه می‌کنیم مسافران این استان‌ها از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند. از سوی دیگر رانندگان در صورت انجام سفر به این استان‌ها حتما ضمن رعایت سرعت مطمئنه حتما تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ و لباس گرم به همراه داشته و پیش از سفر باک خودرو خود را پر کنند.

کد N1779941