پایان نبرد کرکوک؛ نیروهای کرد عقب نشینی کردند | تلفات پیشمرگه در درگیری کرکوک عراق

پایان نبرد کرکوک | درگیری های امروز در کرکوک عراق همان گونه که پیش بینی می شد با پیروزی نیروهای دولتی عراق بر نیروهای حامی بارزانی به پایان رسید. در این درگیری که کمتر از 24 ساعت طول کشید، 10 نیروی پیشمرگه کرد کشته و 27 تن زخمی شدند. با تصرف ساختمان استانداری کرکوک، استاندار جدید کرکوک به ساختمان استانداری رفت. همه میادین نفتی کرکوک تحت کنترل نیروهای دولتی است.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار جنگ کرکوک .
بیتر بخوانید: عکس: جنگ در کرکوک .
بیشتر بخوانید: واکنش بارزانی به شکست در کرکوک .


به گزارش خبرگزاری رویترز ، نیروهای امنیتی عراق اعلام کردند نیروهای ویژه عراقی بدون هیچگونه درگیری کنترل ساختمان استانداری کرکوک را در مرکز شهر کرکوک به دست گرفتند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام کرد نیز اعلام کرد در درگیری های شبانه بین نیروهای کرد و یگان های شبه نظامی حشد الشعبی در استان کرکوک، 10 پیشمرگه کشته و 27 نفر زخمی شدند.


خبرگزاری رویترز همچنین به نقل از یک مقام بلندپایه وزارت نفت عراق گزارش داد نیروهای عراقی خیلی زود کنترل همه میادین نفتی کرکوک را به دست خواهند گرفت و روند تولید در این میادین ازسر گرفته خواهد شد.


همچنین به دستور حیدرالعبادی نخست وزیر عراق، پرچم این کشور بر فراز ساختمانهای دولتی و ساختمان استانداری کرکوک به اهتزاز در آمده است.


پیشمرگه تحت اداره دولت فدرال باشد


به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از نیروهای پیشمرگه کُرد که به عنوان بازوی نظامی اقلیم کردستان عراق شناخته می‌شود خواست تا تحت اداره دولت فدرال قرار گرفته و از عملیات نظامی علیه دیگر نیروهای عراقی خودداری کنند.
نیروهای عراقی پس از پایان ضرب‌الاجل تعیین شده توسط دولت مرکزی برای به کنترل درآوردن مناطق مختلف استان کرکوک و چاه‌های نفت موجود در این منطقه، عملیات خود را آغاز کردند.

کد N1779882