عکس: درگیری کرکوک | نیروهای طالبانی عقب نشینی کردند | فرودگاه K1 تصرف شد

کرکوک, اخبار کرکوک, آخرین اخبار کرکوک, جنگ کرکوک, درگیری در کرکوک, اخبار جنگ در کرکوک, جنگ در کرکوک, کردستان, کردستان عراق, ارتش عراق کرکوک, درگیری ارتش عراق و پیشمرگه ها, پیشمرگه, پیشمرگه کرکوک, درگیری پیشمرگه و ارتش عراق, اوضاع کرکوک, درگیری در کرکوک, کردستان عراق, کردستان ایران, رفراندوم کردستان, همه پرسی کردستان عراق, اخبار درگیری کرکوک, آخرین اخبار درگیری کرکوک, جنگ کرکوک, اخبار جنگ کرکوک, عکس جنگ کرکوک, عکس درگیری کرکوک, آغاز جنگ کرکوک, آخرین خبر کرکوک, اخبار کرکوک, عکس درگیری کرکوک,

عکس: درگیری کرکوک | در آهرین گزارش ها از تحولات کرکوک گفته می شود نیروهای حزب اتحادیه میهنی کردستان در پیشمرگه (نیروهای جلال طالبانی) از مقرهای خود عقب نشینی کرده اند و افراد بارزانی در کرکوک تنها مانده اند. در خبری دیکر از کرکوک، تصرف فرودگاه K1 به دست نیروهای دولتی عراق گزارش شده است.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار جنگ کرکوک .

بیتر بخوانید: عکس: جنگ در کرکوک .

بیشتر بخوانید: فیلم: درگیری کرکوک .
یک منبع آگاه در استان کرکوک اعلام کرد که نیروهای حزب اتحادیه میهنی کردستان در پیشمرگه، از مقرهای خود در کرکوک عقب‌نشینی کرده‌اند و تنها نیروهای وابسته به حزب «بارزانی» در این استان مانده‌اند.
به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه در استان کرکوک، دوشنبه (امروز)، اعلام کرد که حزب اتحادیه میهنی کردستان به اعضایش در نیروهای پیشمرگه و آسایش در کرکوک دستور داده تا عقب‌نشینی کنند و منازلشان بنشینند و به همین دلیل نیز این عناصر به طور موقت از شهر داقوق واقع در جنوب کرکوک عقب‌نشینی کرده‌اند.
این منبع به پایگاه خبری «عین العراق» با اشاره به این مسئله گفت: حزب دموکراتیک کردستان اکنون در استان کرکوک، تنهاست.
وی افزود: نیروهای حزب اتحادیه میهنی کردستان، صبح امروز از شهر داقوق در جنوب کرکوک عقب‌نشینی کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق شامل نیروهای پلیس محلی و الحشد الشعبی اکنون کنترل داقوق را به دست گرفته‌اند هرچند که در پی هدف قرار گرفتن نیروگاه برق این شهر با یک خمپاره، اکنون برق و آب این منطقه قطع است.
دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق، امروز اعلام کرد که العبادی به نیروهای امنیتی تحت فرمانش دستور داده تا امنیت را با کمک استانداری و نیروهای پیشمرگه برقرار کنند. این دستور پس از آن صادر شد که درگیریهای مسلحانه‌ای میان پیشمرگه و نیروهای عراقی در حی الصناعی در جنوب کرکوک روی داد.
پایگاه هوایی K۱ در کرکوک به دست ارتش عراق افتاد+تصاویر
نیروهای عراقی موفق به تصرف پایگاه هوایی K۱ در جنوب کرکوک شدند.
در همین راستا وستا رسول از فرماندهان پیشمرگ اقلیم کردستان در کرکوک در گفت‌وگو با رادیو نوا با تایید این خبر اعلام کرد: پیشمرگ‌ها در کرکوک توان دفاع نداشتند و از پایگاه کیوان عقب نشینی کردند.
وی افزود: در نبرد میان پیشمرگ‌ها و نیروهای عراقی 7 پیشمرگ جان خود را از دست دادند و 17 نیروی پیشمرگ مفقود شدند. هواپیماهای نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش بر فراز منطقه حضور نداشتند.

کد N1779737