مضرات قند || از این حبه های سرطان زا بپرهیزید

سرطان, علایم سرطان, علامت سرطان, نشانه های سرطان, علامت های سرطان, سرطان زنان, پیشگیری از سرطان, اخبار سلامت, سلامت فرد, سلامت جامعه, سرطان, علائم سرطان, سرطان خون, علایم سرطان, درمان سرطان, سرطان سینه, سرطان معده, سرطان رحم, سرطان روده, سرطان لوزالمعده, آهنگ سرطان

راز ارتباط مصرف قند و بیماری سرطان کشف شد. محققان توانستند برای درمان سرطان و پیشگیری از سزطان یکی دیگر از عوامل این بیماری را شناسایی کنند.

بخوانید: مردان و سرطان سینه | سرطان سینه مختص زنان نیست
بخوانید: علایم سرطان که به آنها توجه نمی کنید!

ایرنا نوشت: محققان با استفاده از یک پروژه تحقیقاتی 9 ساله موفق به توصیف اثر وربرگ شدند. در این پدیده سلول‌های سرطانی به سرعت قند را تجزیه می‌کنند و از این طریق تومور تحریک شده و سریعتر رشد می‌کند.
به گزارش ساینس دیلی،محققان در مطالعه‌ای که در سال 2008میلادی آغاز شد، روی پدیده وربرگ تمرکز کردند و دریافتند سلول‌‌های تومور نسبت به بافت سالم، مقدار بیشتری قند به لاکتات تبدیل می‌کنند.
این پدیده در بین سلول‌های سرطانی بسیار شایع است و حتی از آن برای شناسایی تومور مغزی استفاده می‌شود؛ ولی تاکنون مشخص نبود که نشانه سرطان است یا یکی از علل آن محسوب می‌شود.
این مطالعه نشان می‌دهد مصرف بیش از اندازه قند توسط سلول‌های سرطانی منجر به یک چرخه معیوب تحریک رشد سلول‌های سرطانی می‌شود؛ بنابراین می‌توان رابطه بین اثر وربورگ و تومور تهاجمی را توصیف کرد.
محققان بر این باورند نتایج این مطالعه تاثیر قابل توجهی بر رژیم غذایی مناسب بیماران مبتلا به سرطان خواهد داشت.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.
کد N1779548