رضا گل محمدی:

صحبتی برای رفتنم از ورزش تهران نشده است/ ریش و قیچی دست وزیر است

ورزشی

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران گفت: صحبتی مبنی بر رفتنم از این مسئولیت مطرح نشده و تصمیم گیر اصلی وزیر ورزش است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا گل محمدی در نشست خبری امروز شنبه خود که در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد ابتدا به اتفاقات سیاسی اخیر اشاره کرد و گفت: همپای همه ملت ایران عنوان می کنم که اظهارات جاهلانه رئیس جمهور آمریکا نشان دهنده حقانیت ملت بزرگوار ایران است. اوج عصبانیت و اظهار دور از عقل ترامپ نشان داد که وی از ملت ایران شکست سنگینی را پذیرفته است.

گل محمدی ادامه داد: خلیج همیشه فارس خلیج همیشه فارس است و تمام مردم هم یکپارچه از دولت خودشان و دستاوردهایش دفاع می کنند و یکی از این دستاوردها سپاه پاسداران این است که هموار یاور مظلومین بوده است.

وی در خصوص المپیاد ورزشی استان تهران بیان کرد: این مسابقات سال گذشته با شرکت بیش از ٧٨٠٠ نفر جوان در قالب دختران و پسران و ٢٨ رشته برگزار شد و اهداف و برنامه هایی از جمله شناسایی نخبه ها و معرفی به پایگاه های قهرمانی، استفاده از ظرفیت های مختلف از اولویت های آن است.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا بقای شما در ورزش استان تهران قطعی شده است گفت: به عنوان یک سرباز هرجا بگویند هستم. این سوال را باید از دکتر سلطانی فر بپرسید. اصولا وقتی بخواهند کسی را عوض کنند با او حرف می زنند، با من صحبتی نشده است و ریش و قیچی دست وزیر است. تا لحظه ای که هستم تمام تلاشم را برای ورزش تهران انجام می دهم. وزیر ورزش و جوانان در یک جلسه کلی در این خصوص عنوان کردند که ارزیابی تمام معاونان ادارات کل استانها انجام می شود و تغییرات احتمالی در استانهایی که رده پایینی در ارزیابی استانی دارند انجام می شود.

وی در خصوص بحث عدم همکاری با استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: نامه ای نوشته شده بود و از ما خواسته بودند تا به دلیل بدهی با استقلال و پرسپولیس همکاری نکنیم اما با توجه به جلساتی که با مسیولان محترم وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و مسئولان این دو باشگاه داشتیم تصمیم گرفتیم تا این همکاری و فعالیت ها به شکل موقت ادامه پیدا کند و البته ایرادات دارایی توسط این دو باشگاه به زودی حل شود.

گل محمدی در خصوص برنامه ریزی برای المپیک زمستانی عنوان کرد: ستاد ٢٠٢٠یک هفته بعد از المپیک  ریو آغاز به کار کرد.  ما نگذاشتیم  به خواب برویم و بعد شوی نمایشی تشکیل بدهیم. تا به حال فکر می کنم حدود ١٣ جلسه با حضور حداقل ٢٠ نفر از مسئولان عالی رتبه استان  تشکیل شده که ادامه هم خواهد داشت.

گل محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص استعفای رئیس هیات تکواندوی استان تهران بیان کرد: آقای خلیلی به دلیل مشغله کاری استعفا داده است. وی یکبار این استعفا را به پولادگر داد و من این استعفا را نپذیرفتم. آقای پولادگر هم با آن مخالفت کرد و در مرتبه دوم استعفایشان ضمن تشکر از تلاش هایشان منتظر تصمیم رئیس مجمع(رئیس فدراسیون) هستیم.  تکواندو برای ورزش تهران خیلی مهم است و چه از نظر کمی و چه کیفی نباید اجازه دهیم رفتن افراد تاثیری روی عملکرد هیات بگذارد.

گل محمدی در خصوص سرانه ورزشی استان تهران گفت: طبق آخرین برآورد ٤٦ صدم سانتی متر مربع سرانه ورزش استان تهران است. البته خوشبختانه نگرش شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری ها به ورزش عمومی تغییر کرده است و توجه بیشتری به ورزش می شود.

گل محمدی در خصوص حمایت از ورزشکاران استان تهران عنوان کرد: همانطور که می دانید در استان های دیگر ملی پوشان بیشتر مورد حمایت قرار می گیرند شاید این به دلیل سهم کمتر ملی پوشان دیگر استان ها در تیم های ملی باشد. امسال خوشبختانه کارهای خوبی صورت گرفت و با کمک مسئولان استان تهران موفق شدیم از قهرمانان مدال آور تهرانی و مربیان شان تقدیر کنیم.

وی افزود: استان تهران ۳۵ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که می تواند سر منشا اتفاقات بسیار خوبی باشد. امسال با افزایش بودجه ورزش انقلابی بزرگ رخ داد و این افزایش اعتبارات ورزشی اثرات بسیار مثبتی خواهد داشت. درخواست ما از نمایندگان استان تهران این است که سهم این استان را کمی واقعی تر از سایر استان ها ببینند. استان تهران جزو استان های برخوردار تلقی می شود. مثالی می زنم به چند استان کشور ۶۰ میلیارد داده اند اما به ما ۲۱ میلیارد. بخشی از این بودجه نیز به وزارت ورزش ارائه شده که ضمن تشکر از وزارت متبوع می خواهم تا سهم ما را از پولی که در اختیار ملی است بیشتر ببنند.

وی ادامه داد: از نمایندگان محترم نیز خواهش می کنم تا با توجه به سرانه ورزشی تهران که نشانه محرومیت آن است در اختصاص بودجه نیز تصمیماتی به نفع تهران بگیرند. اگر ما را در این قضیه کمک کنند این قول را می دهیم که سال آینده هیچ پروژه نیمه کاره ای در استان تهران نماند.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در خصوص بحث احراز صلاحیت مدیران باشگاه ها عنوان کرد: بحث احراز صلاحیت این است که فردی به ما معرفی می شود و ما استعلام حراست، استعلام بانکی و سوابق سوءپیشینه آن را مورد بررسی قرار می دهیم ما در زندگی خصوصی افراد کنکاش نمی کنیم، هنوز در فوتبال ضابطه و قاعده مشخصی برای اهلیت نداریم. به طور مثال مقرراتی برای شرکت یک فرد در انتخابات ریاست فدراسیون های ورزشی وضع شده است. در باشگاهداری هم باید این ضابطه ها ایجاد شود. حالا چون در یک فرصت حساس و بحث تکلیف سهمیه آسیایی تیم نفت تهران بودیم این موضوع چندان پیگیری نشد شاید در یک فرصت مناسب به صورت وزین تر موضوع را دنبال کنیم. انتقال مالکیت ها نیز باید با رعایت قانون صورت بگیرد.

گل محمدی در خصوص باشگاه پاس نیز عنوان کرد: هیچ صحبتی در مورد باشگاه پاس با من نشده است، همه ما اذعان داریم که رفتن پاس یک تصمیم غیرکارشناسی بود. دقیقا روزی که من ابلاغ گرفتم در مورد نفت تهران از من سوال شد که من عنوان کردم ما باید فوتبالی و ورزشی انتقال پیدا کنیم، رشد کنیم و به صورت ورزشی کارها را دنبال کنیم. هر چیزی باید در جای خودش باشد.

وی در خصوص وضعیت ریاست هیات جودو استان تهران نیز گفت: انتخابات ریاست این هیات توسط آقای درخشان رئیس فدراسیون به تعویق افتاد، این هفته با وی جلسه ای داریم و در مورد این موضوع تصمیم گیری می کنیم.

کد N1778723