معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان:

۳۸۰سالن ورزشی ویژه بانوان در کشور داریم/ ورزش بانوان روبه رشد است

استان ها

زنجان-معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به توسعه سالن های ورزشی بانوان در کشور گفت:به دنبال توسعه سازه های ورزشی اختصاصی بانوان هستیم و۳۵۰ تا ۳۸۰سالن ورزشی اختصاصی بانوان داریم.

فریبا محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توسعه سالن های ورزشی بانوان در سطح کشور، افزود: ما به دنبال توسعه سازه های ورزشی اختصاصی برای بانوان هستیم  و حدود ۳۵۰ تا ۳۸۰ سالن ورزشی اختصاصی ویژه بانوان در حال بهره برداری است. 

وی اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با سایر معاونت ها، ساعت استفاده بانوان از سالن های ورزشی تعیین شده و تلاش کردیم عدالت در بهره برداری و استفاده از سالن ها و تجهیزات ورزشی رعایت شود.

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در این مسیر شاید برخی سالن های ورزشی به شرایط لازم نرسیده باشد و با نظارت لازم  مشکلات را برطرف خواهیم کرد تا بانوان در زمان های اوقات فراغت از این سالنهای ورزشی استفاده کنند. 

محمدیان به وضعیت ورزشی بانوان در سطح کشور اشاره کرد و یاد آورشد: براساس مطالعات وضع موجود ورزش بانوان وضعیت روند رو به رشد دارد و بانوان در فدارسیون  های ورزشی توانسته اند نتایج خوبی را کسب کنند و وزارت ورزش و فدراسیون ها از این موفقیت ها حمایت می کند. 

وی افزود: زنجان جز ۱۰ استان برتر در حوزه ورزش بانوان است و شاهد روند خوبی در حوزه ورزش بانوان در این استان هستیم و این استان علاوه بر ورزش در حوزه مدیریت ورزش هم استعدادهای بالایی دارد.

معاون ورزش بانوان ، وزارت ورزش و جوانان ابراز کرد: برنامه های مهم این وزارتخانه در چهار محور افزایش سهم ورزش در اوقات فراغت بانوان، افزایش سهم ورزش در تامین تندرستی و نشاط اجتماعی بانوان، افزایش سهم بانوان در تقویت، اقتدار وعزت ملی و سهم ورزش در رونق اقتصادی است. 

کد N1778185