علت خروج آمریکا از یونسکو چیست؟

یونسکو, آمریکا یونسکو, خروج آمریکا از یونسکو, علت خروج آمریکا از یونسکو, آمریکا و یونسکو, یونسکو چیست,

ساعتی پیش وزارت خارجه آمریکا خروج این کشور از یونسکو را اعلام کرد. علت خروج آمریکا از یونسکو (آژانس فرهنگی و آموزشی سازمان ملل) حمایت از اسرائیل عنوان شده است. خروج امریکا از یونسکو تا پایان سال 2017 اجرا می شود.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که تصمیم خود برای خروج از یونسکو را به اطلاع این سازمان رسانده است.
تصمیم آمریکا برای خروج از یونسکو تا پایان سال جاری میلادی اجرایی می‌شود. 
آمریکا بارها مخالفت خود را با رویکردها و موضع گیری های ضداسرائیلی یونسکو اعلام کرده بود.
فارس پیش از این نوشته بود: مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند، آمریکا قرار است به زودی از یونسکو خارج شود.
بر اساس این گزارش، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد به خاطر آنچه که تبعیض علیه رژیم صهونیستی خوانده، از آژانس فرهنگی و آموزشی سازمان ملل (یونسکو) خارج شود.
بنا بر این گزارش، این تصمیم همچنین مرتبط با تلاش‌های دولت آمریکا برای قطع کمک‌های مالی به این سازمان فرهنگی است و ممکن است تا اوایل هفته آینده اعلام شود.
فارن پالسی اعلام کرد، در صورت خروج دولت ترامپ از یونسکو، این دومین دولت آمریکایی خواهد بود که چنین اقدامی را صورت خواهد داد.
پیش از این دولت رونالد ریگان نیز در دهه 1980 از این سازمان خارج شده بود و آمریکا پس از دو دهه در دولت جرج دابلیو بوش مجددا به این سازمان پیوست.
بنا بر این گزارش، تصمیم دولت ترامپ برای خروج از یونسکو در اعرتاض به تعدادی از قطعنامه‌های اخیر سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی و شهرکسازی‌های این رژیم در اراضی اشغالی صورت می‌گیرد.
کد N1778087