زمان «سخنرانی ترامپ»؛ امروز یا فردا؟ | تصمیم ترامپ در مورد برجام به کنگره اعلام شد

ترامپ, برجام, ترامپ برجام, سخنرانی ترامپ, ترامپ ایران, تصمیم ترامپ, اخبار ترامپ, سخنان ترامپ, برجام ترامپ, نظر ترامپ درباره برجام, زمان سخنرانی ترامپ, سخنرانی امروز ترامپ, تصمیم ترامپ در مورد برجام, نظر ترامپ در مورد برجام,

زمان سخنرانی ترامپ | تصمیم ترامپ درباره برجام چیست؟ || با نزدیک شدن به زمان سخنرانی ترامپ درباره برجام، منابع خبری از اعلام تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره برجام به کنگره خبر می دهند. گرچه قرار بود سخنرانی ترامپ، امروز (پنج شنبه) صورت بگیرد، اما در برنامه امروز کاخ سفید، اثری از این سخنرانی دیده نمی شود. اجتمالا زمان سخنرانی ترامپ به تعویق افتاده است...

بیشتر بخوانید: آخرین اظهار نظر ترامپ درباره برجام .
منابع خبری بامداد پنجشنبه گفته‌اند مشاوران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، نمایندگان کنگره این کشور را از تصمیم نهایی وی درباره اعلام عدم پایبندی ایران به برجام، مطلع کرده‌اند.
منابع آگاه بامداد پنجشنبه به شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز گفتند هربرت ریموند مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نمایندگان کنگره را از تصمیم ترامپ مطلع کرد.
مطابق این گزارش، دو مقام آمریکایی می‌گویند مک‌مستر به نمایندگان کنگره پیشنهاد وضع قانونی جدید برای اصلاح توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را داده است- اقدامی که کنگره آمریکا مجاز به آن نیست.
قرار است رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا هم  با نمایندگان کنگره نشست توجیهی داشته باشد. دو مقام آمریکایی گفته‌اند دولت ترامپ به طور خاص به دنبال مذاکره مجدد درباره محدودیت‌های زوال‌پذیر برجام برای ایران، موسوم به بندهای «غروب آفتاب» هستند که بین ۱۰ تا ۱۵ سال آینده منقضی می‌شوند. گسترش دسترسی به سایت‌های نظامی ایران و مقابله با برنامه موشکی این کشور دیگر خواسته‌های دولت ترامپ است.
زمان سخنرانی ترامپ
«آسوشیتد پرس» در گزارشی به گمانه زنی درباره زمان دقیق اعلام راهبرد نهایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران پرداخت.
این رسانه از یک سو با استناد به اظهارات ترامپ که گفته بود «خیلی زود» موضع خود را اعلام می کند و از سوی دیگر با توجه به اینکه در برنامه ای که کاخ سفید برای امروز پنجشنبه ارائه داده، جایی برای سخنرانی ترامپ در نظر گرفته نشده است، احتمال داد اعلام تصمیم نهایی ترامپ به جمعه موکول شده باشد.
گفتنی است آمریکا تلاش می کند برجام را مغایر با منافع ملی خود نشان دهد. با ااین حال انتظار نمی رود ترامپ فراتر از این برود. در عوض وی به کنگره فشار می آورد تا با توسل به ابزار تحریم، ایران و اروپا را به رفع نواقصی وادار کند که به زعم وی در برجام وجود دارد!
کد N1778032