فرماندار شهرستان قصرشیرین خواستار شد:

راه‌اندازی سریع گیت‌های گذرنامه در مرز خسروی برای ایام اربعین

اجتماعی

کرمانشاه- فرماندار شهرستان قصرشیرین خواستار راه‌اندازی هر چه سریعتر گیت‌های گذرنامه در مرز خسروی برای ایام اربعین حسینی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد اربعین امروز پنج شنبه  با حضور افشانی، معاون عمران امور شهری و توسعه روستایی وزیر کشور و بازوند استاندار کرمانشاه در پایانه مرزی خسروی برگزار شد.

فرامرز اکبری، فرماندار قصرشیرین در این نشست با اشاره به فعالیت‌های شبانه روزی در استان کرمانشاه  برای میزبانی از زائران اربعین حسینی گفت: این اقدامات شبانه روزی نتیجه اردات و عشق مدیران این استان به امام حسین(ع) است.

وی افزود: در حوزه زیرساخت، ۱۴۰ هزار پارکینگ در شهرستان قصرشیرین پارکینگ ایجاد کرده ایم تا زائران عزیز که از استان‌های دیگر که از این مرز تردد می‌کنند، دچار مشکلی نشوند.

فرماندار قصرشیرین از فراهم کردن سرویس‌بهداشتی مورد نیاز زائران در مسیر تردد آنها خبر داد: در ۷۰۰ کیلومتر از مسیر سرویس بهداشتی ثابت و سیار برای استفاده زائران تعبیه و مستقر شده است.

وی خطاب به معاون وزیر کشور گفت: از ۴ میلیارد تومان بودجه  تخصیص داده شده حدود یک میلیارد تومان برای تعریض مسیرها در شهرستان قصرشیرین توسط شهرداری هزینه شده است.

اکبری اشاره ای به جمعیت و مساحت شهرستان قصرشیرین داشت و گفت: این شهرستان علی رغم گستردگی درآمد چندانی ندارد و تردد زائراین از این مسیر می تواند کمکی به این شهرستان باشد.

وی خواستار توجه مدیران استانی و کشور برای ساماندهی شهرستان قصرشیرین در حوزه های عمرانی و خدماتی شد.

فرماندار شهرستان قصرشیرین، یکی از نیازهای تردد زائران اربعین را تامین امنیت مسیر عنوان کرد و از آمادگی نیروی انتظامی برای تامین این امنیت در مسیر زائران خبر داد.

وی خواستار راه‌اندازی سریع گیت‌های گذرنامه در مرز خسروی شد و گفت: یکی از مشکلات ما اسکان زائران است و ما قرار شده ۱۰ روز قبل اربعین مدارس را تعطیل و از مدارس برای محل اسکان استفاده کنیم.

کد N1777971