«کبد چرب» | مردان چگونه از کبد خود مراقبت کنند؟

طب سنتی درمان کبد چرب, رژیم غذایی برای کبد چرب, کبد چرب, برای کبد چرب چه بخوریم, چه بخوریم که کبد چرب درمان شود, رژیم غذایی برای کبد چرب, درمان کبد چرب, درمان غذایی کبد چرب, درمان همانژیوم کبد, خواص خوراکی ها برای کبد چرب, خواص خوراکی ها, خوراکی برای کبد چرب, خواص سرکه سیب برای کبد چرب, درمان گیاهی کبد چرب,طب سنتی, کبد چرب طب سنتی

کبد چرب از بیماری های رایج این روزگار است و بخصوص کبد چرب مردان دارد به معضلی اجتماعی بدل می شود. برای درمان کبد چرب و پیشگیری از بیماری کبد چرب، رعایت نکات تغذیه ای بسیار مهم است.

بخوانید: کبد چرب را با خوردن این میوه ها درمان کنید

بخوانید: نشانه های چربی کبد چیست؟

مشرق نوشت: متخصصان انگلیسی دریافتند رژیم غذایی مملو از مواد قندی با افزایش ناسالم میزان چربی در کبد و خون مرتبط است. همچنین مصرف بالای مواد قندی می‌تواند سوخت و ساز چربی را به شکلی تغییر دهد که خطر ابتلا به بیماری قلبی – عروقی را افزایش دهد.
همچنین یک متخصص تغذیه در آمریکا در مورد یافته به دست آمده در این مطالعه گفت: نتیجه این بررسی دلیل موثق دیگری برای کاهش مصرف مواد قندی است.
در این بررسی متخصصان انگلیسی سلامت کبد را در گروهی از مردان میانسال که سطح چربی کبد آنان بالا یا پایین بود مورد مطالعه قرار دادند. انباشت چربی افراطی در کبد به سلامت بدن آسیب می‌زند و سطح بالای چربی در بدن مردان موجب می‌شود آنان به بیماری کبد چرب غیرالکلی مبتلا شوند.
شرکت‌کنندگان در آزمایش دو رژیم غذایی با میزان مواد قندی بالا و مواد قندی پایین را دنبال کردند.
متخصصان دریافتند مبتلایان به بیماری کبد چرب غیرالکلی که رژیم غذایی حاوی مواد قندی زیاد داشتند دچار تغییراتی در سوخت و ساز چربی می‌شوند و این تغییرات با خطر فزآینده ابتلا به بیماری قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است.
همچنین تغییرات مشابهی در کبد افراد سالم هم که دارای سطح پایین چربی کبد بودند مشاهده شد.

کد N1776860