ژنرال دانفورد:

خروج از برجام، توافق با آمریکا را بی‌اعتبار می‌کند

بین الملل,برجام,ژنرال جوزف دانفورد,رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا با اذعان به پایبندی ایران به توافق هسته ای، هشدار داد که خروج آمریکا از برجام دیگر کشورها را به هر توافقی با ایالات متحده بی میل می‌کند.

به گزارش ایلنا، ژنرال «جوزف دانفورد» رییس ستاد مشترک نیرو‌های مسلح آمریکا امروز-سه‌شنبه- اعلام کرد خروج از برجام، به بی‌میلی سایر کشور‌ها برای امضای توافق با آمریکا منجر می‌شود.

دانفورد گفت اگز آمریکا از توافق برجام خارج شود، توافقی که خود یک طرف آن بوده است، سایر کشور‌ها نسبت به امضای توافق با آمریکا، کشوری که به توافق‌های پیشین خود پایبند نبوده است، بی‌میل می‌شوند.

پس از توییت جنجالی «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا که گفته بود رهبر کره‌شمالی "زیاد دوام نمی‌آورد" و سپس پیام وزیر امور خارجه کره‌شمالی که آمریکا و ترامپ با این کار، اعان جنگ کردند، کاخ‌سفید تاکید کرد آمریکا قصد براندازی جکومت پیونگ‌یانگ و حمله به این کشور را ندارد.

اما خبر‌هایی از پرواز بمب‌افکن‌های آمریکا در نزدیکی سواحل کره‌شمالی و استقرار جنگنده‌های کره‌شمالی در سواحل شرقی این کشور، نگرانی بسیاری از کشور‌های منطقه و جهان را برانگیخته است.

دانفورد اما اعلام کرد فعالیت‌های نظامی کره‌شمالی به هیچ‌وجه منعکس کننده فضای تحریک‌آمیز سیاسی موجود نیست.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد بهترین راه برای مقابله با کره‌شمالی، مذاکره است اما اگر آمریکا از توافق هسته‌ای ایران خارج شود، کر‌ه‌شمالی و مقام‌های این کشور از مذاکره برای توافق با آمریکا نا‌امید می‌شوند.

کد N1772004