پیشنهاد سردار جزایری درباره همه‌پرسی کردستان عراق /محسن رضایی:همه پرسی به نفع اسرائیل است

ایسنا نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز کردستان نیازمند امنیت، توسعه و پیشرفت است و هر نوع درگیری و منازعه در کردستان عراق، آنها را از آرامش و پیشرفت عقب می اندازد.

محسن رضایی در حاشیه مراسم ترحیم آیت‌الله راستی کاشانی با اشاره به همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: این ماجرا به نفع اسراییل و کسانی است که می‌خواهند ناامنی در منطقه گسترش یابد، می‌شود.

وی افزود: امروز کردستان نیازمند امنیت، توسعه و پیشرفت است و هر نوع درگیری و منازعه در کردستان عراق، آنها را از آرامش و پیشرفت عقب می‌اندازد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که این همه پرسی چه تاثیری در منطقه می‌گذارد، گفت: منطقه را ممکن است با ناامنی مواجه کند و باعث سوءاستفاده اسراییل شود.

وی در پاسخ به این پرسش که رویکرد جمهوری اسلامی نسبت به همه پرسی کردستان عراق چیست؟ اظهار کرد: ما تمامیت ارضی کشورها را باید حفظ کنیم و از تغییر مرزهای جغرافیایی جلوگیری شود.

مساله اقلیم کردستان جای کار حقوقی دارد

همچنین ایلنا نوشت: سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: مساله اقلیم کردستان که جای کار حقوقی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

سردار مسعود جزایری عصر امروز در همایش «دفاع از حق از جبهه تا محکمه» با بیان اینکه از جمع حقوقدان و وکلا انتظار می‌رود بیش از پیش به مسائل و مشکلات برسند، اظهار داشت: شما به وضعیت مسلمانان میانمار نگاه کنید. افرادی که فرار می‌کنند حتی جا برای اسکان ندارند. اعضای این جمع می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نظام، از فرزندان خود انتظار دارد به این مسائل بپردازند، مثلا مساله اخیر اقلیم کردستان که جای کار حقوقی دارد باید مورد توجه قرار گیرد.

جزایری تاکید کرد: موضوعاتی داریم که بسیار بزرگ هستند و زمان احتیاج است تا عمق آن را درک کنیم. در ایام محرم هستیم، دشمن در صحرای کربلا فکر می‌کرد با کشتن فرزند رسول خدا می‌تواند نور خدا را خاموش کند. هدف دشمن از شهادت امام حسین (ع)، نابودی اسلام بود و فکر کرد این اتفاق افتاده است و کار تمام شد. اما قرن‌ها گذشت و انقلاب اسلامی به تبع عاشورا شکل گرفت.

وی با بیان اینکه ریشه انقلاب اسلامی در عاشورا است، تصریح کرد: دشمن بلافاصله با انقلاب برخورد کرد و آن را برنتابید. آنها با تمام عِده و عُده بزرگترین جنگ‌ها را به ما تحمیل کردند. آموزه‌های عاشورا در آنجا به کار گرفته شد و دشمن موفق نشد بلکه مجبور به عقب‌نشینی شد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توطئه‌های دشمنان خاطرنشان کرد: بعد از جنگ نیز با فشار دشمن مواجه بودیم که همه از آن اطلاع دارند. به صورت جدی در بعضی مواقع فشارها آنچنان بود که اگر تجربه دفاع مقدس و آموزه‌های جنگ نبود، کشور نمی‌توانست این فشارها را تحمل نمی‌کند. اگر خودباوری که در دفاع مقدس به آن رسیدیم، نبود نمی‌توانستیم در برابر آمریکا بایستیم.

جزایری ادامه داد: دفاع مقدس آورده‌هایی داشت که تبدیل به قدرت شد، اگر قدرت داشته باشیم می‌توانیم خود را به دشمن تحمیل کنیم.

وی با اشاره به وضعیت منطقه ابراز داشت: با اوضاع و احوال منطقه آشنا هستیم. الان در سال پنجم مقاومت در سوریه هستیم. پدیده‌ای به نام داعش شکل گرفت و ما با پدیده مدافع حرم آشنا شدیم. اگر در آینده حرفی برای گفتن داریم برای همین موضوع است. مدافع حرم مبتنی بر آموزه‌های عاشورا است. آنها اجازه ندادند طرح خاورمیانه جدید آمریکا شکل بگیرد. اینکه آمریکا در منطقه با شکست مواجه شد موضوع مهمی است و آثارش بیشتر از این حرف‌ها است.

29219

 

کد N1771915