کسانی که مقام و منصبی دارند، بیشتر در معرض وسوسه‌ها هستند/ جنگ صحنه زیبایی از همدلی‌ها بود

حقوقی قضایی,حقوق بشر,دفاع مقدس,وزیر دادگستری

وزیر دادگستری تاکید کرد: کسانی که شخصیت و مقام و تشخص و منصبی دارند، بیشتر در معرض وسوسه‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید علیرضا آوایی عصر امروز در همایش دفاع از حق از جبهه تا محکمه گفت: خدا را شکر می‌کنیم که توفیق دیدار عزیزان در ماه محرم و هفته دفاع مقدس را داریم. ما در این عالم زندگی می‌کنیم که یک فرصت برای رسیدن به کمال است. ما از جنس این عالم نیستیم قرار نیست در این عالم بمانیم. ظواهر دنیا ما را گرفته است. کسانی که شخصیت و مقام و تشخص و منصبی دارند، بیشتر در معرض وسوسه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه گاهی یک موقعیت‌هایی نصیب می‌شود که حال افراد را تغییر می‌دهد و بچه مذهبی‌ها را تغییر می‌دهد و آنها فکر می‌کنند از جنس این دنیا هستند و نورانیت کسب نمی‌کنند، اظهار داشت: در دوران جنگ یا دزفول بودم یا کردستان. مرگ و شهادت برای ما بی‌معنا بود کودکان موقع حمله هوایی بازی را تعطیل نمی‌کردند و در دادگستری دزفول از طبقه سوم نمی‌آمدیم طبقه اول و همه قضیه را شوخی گرفته بودند.

وزیر دادگستری اضافه کرد: این چه لطفی و عنایتی بود که به ملت شده بود؟ این دوران کلاس بزرگی بود برای رشد و کمال انسان‌ها و صحنه‌ای بود برای مشخص شدن درصد خلوص و موقعیتی بود برای شناختن کسانی که حرف از حقوق بشر می‌زنند. در آن مدت ندیدیم کسی استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم کند. دوره جنگ کوره با حرارتی بود برای بالا رفتن عرفان. جوانان ظرف مدتی به درجه‌ای از عرفان رسیدند که عرفا با ۵۰ سال کار به آن درجه نمی‌رسند.

آوایی با بیان اینکه ما ۲۵۰ خانواده با پنج شهید در کشور داریم، تصریح کرد: اشخاص داغدیده می‌فهمند که این مساله یعنی چه. مدتی پیش برخی از این خانواده‌ها به آسایشگاه جانبازان رفتند و بی‌تعارف می‌گفتند آماده انجام ماموریت جدید هستند. ما شرمنده شهدا هستیم. کاری به دین ندارم اما خیانت به این‌ها نامردی است. در کشوری که این‌ها هستند دزدی کنیم؟ جانبازان، خانواده شهدا و فرزندان یتیم آنها جلوی چشم ما هستند. در این شرایط ما وکیل، وزیر و قاضی شدیم.

وی افزود: باید دقت کنیم. این جلسات تجربه خوبی برای یادآوری است. 

وزیر دادگستری با بیان اینکه جنگ صحنه زیبایی از همدلی‌ها بود، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم با استفاده از موقعیت کمال پیدا کنیم. نباید خدایی ناکرده دچار غفلت شویم و فرصت ما ضایع شود و دست خالی نزد خدا برگردیم. 

کد N1771888