عکس خصوصی رئیس فدراسیون چوگان را چه کسی منتشر کرد؟ | ماجرای برکناری گلنار وکیل گیلانی +عکس

گلنار وکیل گیلانی, عکس گلنار وکیل گیلانی, عکس خصوصی گلنار وکیل گیلانی, گلنار وکیل گیلانی چوگان, وکیل گیلانی, گلنار وکیل, رئیس فدراسیون چوگان, رئیس فدراسیون چوگان عکس, عکس های خصوصی رئیس فدراسیون چوگان, عکس خصوصی رئیس فدراسیون چوگان, جانشین وکیل گیلانی,

در حالی که مدیران فوتبالی در حال آب دادن پیاپی دسته گل های سرخ و آبی برای ورزش کشور هستند، وزارت ورزش روی عکس های خصوصی گلنار وکیل گیلانی زوم کرد و به این دلیل حکم برکناری رئیس زن فدراسیون چوگان صادر شد! گلنار وکیل گیلانی، رئیس فدراسیون چوگان انتشار عکس های خصوصی خود را کاری ناجوانمردانه دانست و خود را از اتهام انتشار تصاویر خصوصی مبرا کرد.

گلنار وکیل گیلانی روز گذشته به میزان گفت: چنین چیزی (برکناری از فدراسیون) به من ابلاغ نشده است. من چندین بار تهدید به استعفا شده ام و همچنان به کار خودم ادامه می دهم.
وکیل گیلانی با اشاره به انتشار عکس های خصوصی خود گفت: متاسفانه ناجوانمردانه چنین کاری انجام داده اند البته عکس خاصی هم نیست، عکس های خانوادگی من است. از وزیر ورزش و جوانان وقت خواستم اما متاسفانه حتی 5 دقیقه هم به رییس فدراسیون چوگان وقت نداده اند.
وی در پاسخ به این سوال که برکناری شما از فدراسیون جهانی تبعاتی برای چوگان ایران خواهد داشت یا خیر گفت: قطعا تبعات دارد.
جانشین وکیل گیلانی کیست؟
تابناک نوشت: حمیرا اسدی به عنوان سرپرست فدراسیون چوگان معرفی شد تا جای رییس قبلی را که تنها یکسال و نیم از ریاستش با رای مجمع انتخاباتی فدراسیون گذشته بود را بگیرد. حمیرا اسدی پیش از این مسئول امور مجامع معاونت قهرمانی، مسئول امور بین الملل فدراسیون فوتبال و مشاور معاون قهرمانی وزارت ورزش بوده و دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی دانشگاه تهران است.
گلنار وکیل گیلانی پیش از این ریاست فدراسیون را برعهده داشت که بدلایل مبهم و آنچه عدم رعایت موازین گفته شده، از سمت خود برکنار شد. این رئیس فدراسیون چوگان صبح امروز در مصاحبه ای برای اولین بار از انتشار عکس های خصوصی‌اش سخن گفته بود.
اقدام غیرحرفه ای وزارت ورزش
مهر نوشت: درحالی که مدیران فوتبالی با بی‌تدبیری میلیاردها تومان به بیت‌المال لطمه زده‌اند، وزارت ورزش به جای رسیدگی به این تخلفات، رئیس یک فدراسیون را برکنار کرده است.
تصمیمات غیرحرفه‌ای وزارت ورزش که البته سالهاست در این وزارتخانه جریان دارد، این بار با شروع مسئولیت چهار ساله مسعود سلطانی‌فر رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته و این وزارتخانه بدون توضیح رسمی، یک زن را از فدراسیون چوگان برکنار کرد.
سلطانی فر که خود را وزیری مسلط بر امور ورزش نشان داده است، این بار بدون آنکه توضیحی در مورد دلایل برکناری گلنار وکیل گیلانی بدهد او را از ریاست فدراسیون چوگان برکنار و ابتدا احمد گواری را جانشین وی کرد و در کمتر از ۲۴ ساعت حمیرا اسدی را به عنوان سرپرست فدراسیون معرفی کرد.
اسدی در حالی سرپرست فدراسیون چوگان شده است که ابهامات در مورد انتخاب او هم زیاد است. وی مسئول امور مجامع معاونت قهرمانی، مسئول امور بین الملل فدراسیون فوتبال و مشاور معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان بوده و هیچ ارتباطی هم به چوگان نداشته است.[!--EndFragment--]
ابهامات در مورد این اقدام وزارت ورزش زیاد است و ظاهرا هیچ مسئولی هم در این وزارتخانه نمی خواهد دلایل این برکناری را توضیح دهد و حداقل با یک شفاف سازی ابهامات را برطرف کند. این برکناری برخلاف اساسنامه فدراسیون هاست و مصداق بارز دخالت دولت در امور فدراسیون هاست.
هر چند در پیش نویس اساسنامه فدراسیون ها که هنوز به تصویب نهایی نرسیده حق عزل و نصب رئیس فدراسیون از وزارت ورزش گرفته شده و به مجمع سپرده شده است. با این حال این وزارتخانه همچنان خود را برای برکناری روسای فدراسیون ها محق نمی داند و هیچ توجهی هم به رای و نظر مجمع فدراسیون ندارد.
درحالی که وزارت ورزش در مورد برکناری وکیل گیلانی هیچ توضیحی نداده است اما در محافل رسانه ای و ورزشی از انتشار چند عکس شخصی وی به عنوان دلیل برکناری اش نام برده می شود. اینکه وزارت ورزش مدیران پرخطای فوتبال را نمی بیند و زورش را به یک زن می رساند هم در نوع خود حکایت از دست های پشت پرده و نقش برخی آقازاده ها و مسئولان ورزش دارد.
اینکه مدیران استقلال و پرسپولیس که زیر مجموعه مستقیم وزارت ورزش هستند با بی تدبیری میلیون ها هوادار را نگران کرده اند و میلیاردها تومان هم به بیت المال ضرر زده اند با خیالی آسوده به کارشان ادامه می دهند و یک زن به خاطر انتشار عکس هایش برکنار می شود هم نوبرانه ای است از وزارت ورزش.
با این حال همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا وزارت ورزش سکوتش را در مورد دلایل برکناری رئیس فدراسیون چوگان می شکند یا برکناری روسای فدراسیون ها را بدون هیچ توضیحی حق خود می داند؟
کد N1771662