اخبار تلخ درباره برکناری یک رئیس فدراسیون خانم

مدیریت ورزشی,ورزش بانوان

در دل اخبار عجیب و غریب پرسپولیس و استقلال ، رئیس فدراسیون چوگان برکنار شد بی آنکه خیلی به آن پرداخته شود.

فرهاد عشوندی: گلناز وکیل گیلانی خانم جوانی که سال قبل رئیس فدراسیون چوگان شد و در یکسال گذشته توانسته تحول خوبی در این رشته ایجاد کند و انحصارش را از دست گروهی اشرافی مالک اسب در بیاورد ، خیلی بی سر و صدا اخراج شد.
احمد گواری جای او را فعلا گرفته اما رئیس فدراسیونی که برای زیباترین ورزش ملی ایرانیان از باستان تا امروز مسابقات بین المللی برگزار کرده و بعد از سال ها این رشته را در چند استان دیگر گسترش داده و از دست مالکین اشرافی چوگان در اورده است ، چرا یکباره برکنار شده است؟ دریک سال گذشته اتفاقا یکی از نمادهای توسعه فعالیت بانوان در ورزش حضور همین خانم بود؟ هنوز مسئولان ورزش کشور در این باره اظهار نظر صریح نکرده اند اما آنچه شنیده می شود حکایت از رسیدن گزارش ها و فشاری بیرونی از سوی همین مالکین اسب ها و باشگاه های اشرافی دارد که ارتباطی به توانایی های مدیریتی یا احیانا تخلفات مالی و اداری ندارد ، بلکه به گزارشهایی بر می گردد که ریشه در کنکاش در گذشته این فرد و انتشار اسناد و تصاویر خانوادگی او دارد.
رفتار ناشایستی که چاره ای غیر از این را برای وزارت ورزش احتمالا نگذاشته که یکی از مدیران موفقش را قربانی حاشیه زدایی احتمالی از ورزش کند. این اتفاق از سوی افرادی رقم خورده که بی شک منافع شان با مدیریت یک مدیر جوان به خطر افتاده. مالکینی که برای شان توسعه چوگان ، این رشته ملی خیلی خوشایند نیست و اگر قرار باشد در زندگی هر یک از آنها کنکاش شود ، بی شک اسنادی مستدل تر برای حذف همیشگی شان از ورزش بدست خواهد آمد. امید است مسئولان عالیرتبه ورزش کشور به مشی همیشگی شان برای حمایت از توسعه مدیریت بانوان ، بتوانند با پدیده هایی از این دست فشارها برخورد کنند و اجازه استفاده از افراد سودجو را بگیرند.

 

4141

 

 

کد N1771066