«اخبار کردستان عراق» | قحطی در کردستان در پی انسداد مرزهای ایران و ترکیه | آخرین اخبار تحریم کردستان عراق

همه پرسی, همه پرسی کردستان, همه پرسی استقلال کردستان, رفراندوم کردستان, همه پرسی استقلال کردستان عراق, کردستان, اخبار کردستان, کردستان عراق, اخبار کردستان عراق, آخرین اخبار کردستان, آخرین اخبار کردستان عراق, مرز ایران و کردستان عراق, نقشه کردستان عراق, اخبار کردستان عراق, اقلیم کردستان,

اخبار کردستان عراق | اخبار و گزارش ها از هجوم مردم کردستان عراق به فروشگاه ها و پمپ های بنزین از بیم قحطی خبر می دهند که در پی بسته شدن مرزهای این اقلیم با ایران و ترکیه به وجود آمده است. اخبار کردستان، از هرج و مرج در این اقلیم در روز همه پرسی استقلال کردستان عراق حکایت می کند. ترکیه گذرگاه زمینی به کردستان را نیز بست.

بیشتر بخوانید: واکنش به خبر حمله ایران به کردستان عراق .
بیشتر بخوانید: بسته شدن مرز ایران و ترکیه با کردستان عراق .
بیشتر بخوانید: اقدامات غیرعلنی ایران در کردستان عراق .
منابع خبری از هجوم گسترده مردم در اقلیم کردستان عراق به فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین جایگاه‌های سوخت و به وجود آمدن موج نگرانی و وحشت در پی بسته شدن گذرگاه‌های مرزی خبر دادند.
مردم سليمانيه در کردستان عراق ازترس پيامدهاي بسته شدن مرزهاي اين منطقه درپي برگزاري همه پرسي به فروشگاه ها هجوم بردند.
مشارکت ضعیف مردم منطقه سلیمانیه در همه پرسی
شبکه الاتجاه نیز در خبر فوري گزارش داد: ميزان حضور مردم در پاي صندوق هاي راي گيري همه پرسي جدايي منطقه کردستان از عراق در منطقه سليمانيه ضعيف است.
منابع محلی در اقلیم کردستان عراق از به وجود آمدن هرج و مرج و همچنین هجوم گسترده مردم به مراکز تجاری و فروشگاه‌های مواد غذایی به سبب نگرانی مردم از پیامدهای بسته شدن گذرگاه‌های مرزی خبر دادند.
هجوم مردم به فروشگاه ها
بر اساس گزارش منابع خبری از جمله القرطاس نیوز و شبکه ماهواره‌ای الاباء، استان سلیمانیه از استان‌های مهم اقلیم کردستان ، از شامگاه گذشته شاهد هجوم گسترده مردم برای خرید مواد غذایی و وسایل ضروری زندگی بوده و جاده‌های منتهی به جایگاه‌های سوخت هم شاهد صفوف طولانی خودروهایی بوده که شهروندان از ترس بسته شدن مرزها به این مراکز هجوم آورده‌اند.
صف های طولانی در جایگاه های بنزین
یک منبع عراقی تاکید کرده است مردم در اقلیم کردستان عراق با شنیدن خبر احتمال بسته شدن گذرگاه‌های مرزی زمینی، به جایگاه‌های سوخت هجوم آورده‌اند که این مسئله به بروز بحران شدید ترافیک در جاده‌های منتهی به این مراکز و همچنین ایجاد صفوف طولانی شده است.
به گفته این منبع، بنزین عملا در بسیاری از جایگاه‌های سوخت اقلیم کردستان  عراق به اتمام رسیده است.
این منبع از هجوم گسترده مردم به انبارها و مراکز تجاری و اقتصادی برای انبار کردن مواد اساسی و مواد غذایی از ترس اتمام آن در بازار در صورت اعمال محاصره اقتصادی بر اقلیم از سوی کشورهای همسایه خبر داده است.
همچنین گفته می شود که نیروهای پیشمرگه برخی از خانواده‌های عرب ساکن شهرستان شیخان را مجبور کرده‌اند در این همه پرسی شرکت کنند.
به گفته منابع محلی، گروه‌های مسلح کردی خیابان‌ها و جاده‌ها را برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم قرق کرده‌اند که این اقدامات سبب بروز تنش و همچنین نگرانی در این شهر شده است.
ترکیه گذرگاه زمینی را هم بست
دولت ترکیه درپی آغاز همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق، گذرگاه مرزی «خابور» با این منطقه در شمال عراق را بست.
رسانه‌های ترکیه گزارش می‌دهند آنکارا همچنین عبور و مرور از عراق به سمت ترکیه را مسدود کرده است.
با این حال شبکه کردی «روداو» گزارش داد که منطقه کردستان، خود تصمیم گرفته تا پایان فرایند همه‌پرسی جدایی، تمام مرزهای خود را ببندد.
منطقه کردستان به ریاست «مسعود بارزانی» از صبح امروز همه‌پرسی جدایی از عراق را آغاز کرده است.
«مسعودبارزانی» رئیس منطقه کردستان که با وجود مخالفت‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، بر ضرورت برگزاری همه‌پرسی جدایی در روز 25 سپتامبر (امروز) تاکید داشت، شاهد باز شدن مراکز رای‌گیری بود.

کد N1771051