SP100 سایپا به تولید رسید

قائم‌مقام مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروی سایپا از ساخت نخستین نمونه‌های این خودرو، در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خبر ...

سایپا نیوز:قائم‌مقام مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروی سایپا از ساخت نخستین نمونه‌های این خودرو، در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خبر داد. فرهنگ ذبیحیان گفت: این پلت‌فرم به‌دلیل تطابق کامل با استانداردهای روز جهانی و با هدف صحه‌گذاری طراحی و انجام آزمون‌های مختلف خودرویی قبل از مرحله تجاری‌سازی ساخت نمونه‌های اولیه خودرو در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت‌فرم SP100 با اشاره به اینکه در ساخت و مونتاژ این نمونه‌ها با توجه به موارد اشاره شده توجه ویژه‌ای صورت می‌گیرد تا هر خودرو براساس تعریف محصول جهت انجام تست‌ها آماده‌سازی شود گفت: ساخت نمونه‌های این خودرو در مراحل مختلفی شامل: ساخت قطعات بدنه، ساخت فیکسچرهای مونتاژ بدنه، آماده‌سازی خط مونتاژ بدنه، ساخت قطعات تریم، آماده‌سازی خط مونتاژ تریم، عملیات مونتاژ بدنه و در نهایت مونتاژ قطعات تریم و مکانیک به انجام رسیده است. ذبیحیان تاکیدکرد: در حوزه قطعات بدنه که شامل ۴۸۰ قطعه است ۱۶۵ قطعه آن توسط مرکز تحقیقات با روش‌های نمونه‌سازی طراحی و ساخته شده و بقیه آنها توسط شرکت سازه‌گستر از طریق سازندگان داخلی و شرکت قالب‌های بزرگ صنعتی از قالب‌های اصلی تامین می‌شوند و در حوزه قطعات تریم و مکانیک نیز تمامی ۷۳۴ قطعه آن با قالب‌های اصلی و همکاری شرکت‌های سازه گستر، پلاسکوکار و مگاموتور ساخته و تامین شده‌اند. وی اظهار کرد: مونتاژ بدنه این خودرو پس از آماده‌سازی سالن، برای تولید ۶۰ بدنه برنامه ریزی شد که پس از آماده‌سازی و صحه گذاری ۱۰۹ فیکسچر، عملیاتی شدن آنها از سوی تیم کارشناسی مورد تایید قرار گرفت.

کد N1770881