اولین کنفرانس سالانه انجمن بازرگانان ایران و کانادا برگزار شد

سیاست خارجی,روابط ایران و کانادا,ایران و کانادا

اولین کنفرانس سالانه انجمن بازرگانان ایران و کانادا با هدف معرفی ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی ایران در مونترال کانادا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، انجمن بازرگانان ایران و کانادا (CIBA) اولین کنفرانس سالانه خود را  روز چهارشنبه ۲۰ سپتامبر  در مونترال کانادا برگزار کرد.

مجتبی احمدلو، دبیر انجمن بازرگانی ایران و کانادا از برگزارکنندگان این کنفرانس در ارتباط با شرکت‌کنندگان، موضوع و مسائل مطرح شده در این کنفرانس گفت: این کنفرانس با حضور جمعی از مقامات استان کبک و استان‌های فدرال کانادا، معاونت اتاق بازرگانی روسیه و کانادا، مدیر بازرگانی هند و کانادا به همراه حقوقدانان و بازرگانان کانادایی و شرکت‌های کانادایی برگزار شد که در آن  به اهمیت موضوع تجارت با ایران و نقش محوریت انجمن بازرگانان ایران و کانادا (CIBA) پرداخته شد.

وی افزود: بررسی مسائل حقوقی و موانع ارزی بانکی برای تجارت با ایران، اهمیت استراتژیک ایران در منطقه و ثبات سیاسی، اقتصادی ایران و ظرفیت‌های اقتصادی ایران برای واردات و صادرات از جمله موضوعات مطرح در این کنفرانس بود. 

احمدلو همچنین از علاقه‌مندی بازرگانان کانادایی و بازرگانان کانادایی ایرانی‌تبار برای تجارت با ایران به ویژه واردات کالاهایی از جمله فرش و خشکبار از ایران خبر داد. 

کد N1770609