لغو همه پرسی استقلال کردستان عراق ؟ | بیانیه اتحادیه میهنی کردستان عراق درباره لغو همه پرسی

همه پرسی, همه پرسی کردستان, همه پرسی استقلال کردستان, رفراندوم کردستان, همه پرسی استقلال کردستان عراق, لغو همه پرسی استقلال کردستان, لغو همه پرسی استقلال کردستان عراق

لغو همه پرسی استقلال کردستان عراق ؟ |اتحادیه میهنی کردستان عراق با صدور بیانیه ای از مذاکره این حزب و حزب دموکرات کردستان عراق با بغداد خبر داد و گفت: مذاکرات با بغداد با نظارت سازمان ملل و براساس طرحهای پیشنهادی بهترین راهکار برای خروج از بحران است و در صورتی که مذاکرات به نتیجه نرسد همه پرسی برگزار خواهد شد.

اتحادیه میهنی کردستان عراق به همراه نمایندگی اتحادیه میهنی کردستان عراق در کرکوک دو روز مانده به برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق خواهان عدم برگزاری همه پرسی و آغاز مذاکرات جدی با بغداد شد.
بیانیه رسمی اتحادیه میهنی کردستان عراق که توسط بافل طالبانی فرزند جلال طالبانی قرائت شد تصریح کرد که از منظر این حزب و حزب دمکرات کردستان عراق انجام مذاکرات با بغداد با نظارت سازمان ملل و براساس طرحهای پیشنهادی بهترین راهکار برای خروج از بحران است و در صورتی که مذاکرات به نتیجه نرسد همه پرسی برگزار خواهد شد.
این بیانیه افزود: در زمان مشخصی مذاکرات آغاز خواهد شد و با حمایت احزاب کردستان عراق می توانیم این پروسه را به نتیجه برسانیم
همزمان معاون نمایندگی اتحادیه میهنی کردستان عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در کرکوک به خبرنگاران گفت: زمان برای برگزاری همه پرسی در استان کرکوک مناسب نیست و نباید همه پرسی در این استان برگزار شود.
روند ملامحمود با اعلام این مطلب افزود: اگر اتحادیه میهنی کردستان عراق از همه پرسی حمایت نکند این پروسه با شکست روبرو خواهد شد.
این سخنان بدنبال نشست اتحادیه میهنی کردستان عراق با سایر احزاب کردی در استان کرکوک مطرح شد که امروز ظهر در نمایندگی اتحادیه میهنی در کرکوک برگزار گردید..
این در حالی است که شمار زیادی از سران اتحادیه میهنی کردستان عراق خواهان بیانیه رسمی حزب برای افکار عمومی هستند تا در صورتی که همه پرسی در کرکوک روی دهد اتحادیه میهنی کردستان عراق مسئولیت آن را نخواهد پذیرفت.
در حالی اعضای تمامی اعضای رهبری و دفتر سیاسی اتحادیه به همراه مسئولان سیاسی در کرکوک برگزاری همه پرسی را در استان رد کردند که دکتر نجم الدین کریم استاندار برکنار شده کرکوک از شهروندان کرکوکی خواست پای صندوقهای رای بروند و این روز تاریخی را از دست ندهند.
به اعتقاد ناظران سیاسی در منطقه، برگزاری همه پرسی در مناطق مورد مناقشه باعث بحران و برخورد و درگیری خواهد شد و ضروری است کردها از این اقدام خودداری کنند.
این ناظران بر این باور هستند که با برگزاری همه پرسی کردهای عراق تمامی دستاوردهای سالهای اخیر خود را از دست می دهند.
انور حسین روزنامه نگار نزدیک به اتحادیه میهنی کردستان عراق در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اتحادیه میهنی کردستان عراق همواره در راس گروههای بوده است که در کرکوک قربانی داده است و نباید این بار اتجادیه میهنی و دستاوردهای سالهای اخیر کردها براحتی از بین برود.
وی تاکید کرد: رهبران کرد عراقی بجای اصرار بر برگزاری همه پرسی می توانند از شرایط ایجاد شده به نفع کردها بهره برداری نمایند.
همزمان با این واکنش های منفی به همه پرسی در کرکوک مردم استان موصل نیز هشدار داده اند که همه پرسی باید در استان نینوی نیز برگزار شود و در صورت برگزاری با آن برخورد خواهد شد.
کد N1770085