روابط با ایالات متحده پس از هیستری روس‌هراسی ضعیف شده است

بین الملل,روسیه,سرگئی لاوروف,آمریکا,هیستری روس هراسی

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که روابط میان مسکو و واشنگتن در دوره رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده درپی اقدام‌های خشونت‌آمیز و انتقام گیرانه وی که ناشی از هیستری روس‌هراسی بوده دچار رکود شده و در حال حاضر به شدت کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز گذشته –جمعه- اعلام کرد که روابط میان مسکو و واشنگتن در دوره «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده درپی اقدام‌های خشونت‌آمیز و انتقام گیرانه وی که ناشی از هیستری روس‌هراسی بوده دچار رکود شده و در حال حاضر به شدت کاهش یافته است.

وی که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، اضافه کرد که یک کمپین طولانی وجود دارد که مدعی دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا بوده تا «دونالد ترامپ» به پیروزی برسد ولی ما هیچ واقعیتی در آن نمی‌بینیم.

لاوروف خاطرنشان کرد که وقتی من از «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا پرسیدم که بر چه اساس بر این عقیده است که مسکو در انتخابات آمریکا دخالت کرده است، گفت من نمی‌توانم چیزی به شما نشان دهم چرا که این اطلاعات محرمانه است.

رئیس‌ دستگاه دیپلماسی روسیه تشریح کرد: «من نمی‌توانم این گفته را باور کنم چرا که آمریکا تمام اطلاعات را از بین می‌برد.»

وی با اشاره به رویکرد اوباما و نقش وی در کاهش روابط میان روسیه و آمریکا تاکید کرد: «من از یک برنده جایزه صلح نوبل چنین انتظاری نداشتم اما او خود را نشان داد و ما هنوز هم می‌توانیم تاثیرات وی را ببینیم».

کد N1769980