عاشقان اباعبدالله (ع) در سال‌های دفاع مقدس با صلابت بر آرمان‌های انقلابی ایستادند

مجلس,محمدرضا تابش,ایام محرم,هفته دفاع مقدس

نایب رییس فراکسیون امید مجلس در یادداشتی مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم‌الحرام ۱۴۳۹ و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، این تقارن زمانی را منجر به ملموس‌تر شدن مفهوم ارزشمند «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» دانست.

به گزارش ایلنا، محمدرضا تابش در یادداشتی با اشاره به تقارن ایام سوگواری دهه نخست محرم و هفته دفاع مقدس تاکید کرد که این همزمانی، مفهوم ارزشمند «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» را جلوه‌ای ملموس‌تر بخشیده است.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس در این یادداشت نوشت:

چراغ صاعقه آن سحاب روشن باد

که زد به خرمن ما آتش محبت او

السلام علیک یا ثارالله

باز هم محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و تجلی شکوه بندگی اباعبدالله (ع) و یارانش در پیشگاه عظمت الهی و جلوه‌گاه آزادگی، ظلم‌ستیزی و سربلندی انسان و صحنه زیباترین باورها و شهادت‌طلبی‌ها و ازخودگذشتگی‌ها از راه رسید تا عاشقان مکتب عاشورا و پیروان انقلاب خون و پیام، با شور حسینی و شعور عاشورایی، هر کوی و برزن را با نام و یاد «خون خدا» و اصحاب باوفایش مزین کنند و عاشقانه و آگاهانه به اقامه عزای حسین (ع) بپردازند.

امسال، تقارن آغاز سال جدید هجری قمری و فرارسیدن ایام ماه محرم با شروع هفته دفاع مقدس که یادآور شهادت‌طلبی و جانبازی و ایثارگری فرزندان این مرز و بوم و پیروان مکتب عاشورایی حسین(ع) در هشت سال دفاع مقدس است، مفهوم ارزشمند «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» را جلوه‌ای ملموس‌تر بخشیده است.

سال‌های دفاع مقدس، سال‌هایی بود که عاشقان اباعبدالله(ع) و پیروان راستین راه سرخ او و یارانش، عاشقانه و با صلابت، بر آرمان‌های انقلابی خود ایستادند و با نثار خون سرخ خویش، رفتن با عزت را بر ماندن با ذلت ترجیح دادند و تا ابد، خط سرخ حسینی و پرچم عاشورایی را در این سرزمین ترسیم نموده و به اهتزاز درآوردند.

با درود به روح بلند امام رحمت‌الله علیه و همه شهدای والامقام و ادای احترام به پیشگاه همه رزمندگان و جانبازان و آزادگان و خانواده‌های معظم شهداء و خیل ایثارگران، یاد و خاطره همه دلاورمردی‌های فرزندان ایران اسلامی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را گرامی می‌داریم و بر عهد خود در پاسداری از راه سرخ شهیدان و دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و خدمت خالصانه به ولی‌نعمتان‌مان، ملت شریف و فداکار ایران پای می‌فشاریم.

گر بر ستم قرن بر آشفت حسین (ع)

بیداری ما خواست، به خون خفت حسین (ع)

آنجا که زبان مَحرم اسرار نبود

با لهجه خون سِرّ مگو گفت حسین (ع)

کد N1769395