برگزاری رزمایش دفاعی - امنیتی ارتش /مشخصات جدیدترین موشک بالستیک ایران

ایسنا نوشت: فرمانده نیروی هوافضا برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌های سامانه موشکی خرمشهر که در جریان مراسم رژه نیروهای مسلح به طور رسمی رونمایی شد را تشریح کرد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی‌ هوافضا در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به ویژگی‌های سامانه موشکی خرمشهر که در مراسم امروز به طور رسمی رونمایی شد، گفت: این سامانه دستاورد جدیدی است که دوستان ما در وزارت دفاع برای سپاه ساخته است.

وی درباره‌ قابلیت‌های این سامانه اظهار کرد: سامانه موشکی خرمشهر دارای 2000 کیلومتر برد است که قابلیت حمل کلاهک و مسافت 1800 کیلومتر را دارد.

فرمانده نیروی‌ هوافضا خاطر نشان کرد: این سامانه می‌تواند به جای یک کلاهک چندین کلاهک برای اصابت به هدف داشته باشد.
وی ابعاد کوچک و تاکتیکی‌تر شدن این سامانه را از جمله دیگر ویژگی‌های آن برشمرد.

حاجی‌زاده خاطر نشان کرد: مراحل آموزش استفاده از سامانه موشکی خرمشهر در حال انجام است و به زودی این سامانه توسط نیروی هوافضای سپاه عملیاتی خواهد شد.

برگزاری رزمایش امنیتی «محرم» در روزهای اول و دوم مهر

همچنین تسنیم نوشت:

فرمانده نیروی زمینی سپاه از برگزاری رزمایش دفاعی امنیتی «محرم» در روزهای اول و دوم مهر امسال خبر داد.
سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در حاشیه رژه 31 شهریور در گفت‌وگویی از برگزاری رزمایش دفاعی امنیتی «محرم» قرارگاه حمزه سیدالشهدا این نیرو در روزهای اول و دوم مهرماه در منطقه شمال غرب کشور خبر داد.

وی افزود: در این رزمایش دو روزه، یگان‌های برگزیده زرهی، هوانیروز، توپخانه، تکاور و پهپاد، آمادگی، اقتدار و صلابت رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

29219

 

کد N1769368