اردوغان:

نیروهای ترکیه به «ادلب» اعزام می‌شوند

بین الملل,رجب طیب اردوغان,رئیس‌جمهوری ترکیه,استان ادلب,مناطق کاهش تنش در سوریه,نیروهای ترکیه

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، نیروهای ترکیه چارچوب توافق «منطقه کاهش تنش»، به استان ادلب در شمال شرق سوریه اعزام خواهند شد.

به گزارش ایلنا، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، روز پنجشنبه گفته است که نیروهای نظامی این کشور در چارچوب توافق «منطقه کاهش تنش» در ادلب شمال سوریه مستقر می‌شوند.

اردوغان در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» گفته است که در جریان سفر هفته آینده «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه به آنکارا، با وی در این خصوص بیشتر مذاکره خواهد کرد.

اردوغان گفت: «مناطق کاهش تنش، یک ایده امیدوارکننده است. براساس این توافق روسیه امنیت خارج از ادلب را تامین می‌کند و ترکیه امنیت داخل ادلب را تامین خواهد کرد.»

وی تصریح کرده است: «اما این کار آسانی نیست …. با پوتین در خصوص برداشتن گام‌های لازم برای از بین تروریسم برای همیشه و برقرار صلح، بیشتر مذاکره خواهیم کرد.»

هفته گذشته، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور با ایران و روسیه برای اعزام ناظرانی به بخش‌های مرزی منطقه کاهش تنش در ادلب در شمال سوریه توافق کرده است.

حضور نیروهای ترکیه در ادلب بخشی از یک توافق گسترده‌تر بین مسکو، آنکارا و تهران است که بر اساس آن چهار منطقه کاهش تنش در نواحی مختلف سوریه شکل می‌گیرد.

کد N1769259