هفته هفتم لیگ برتر:

پدیده‌ها در تبریز و تهران به میدان می‌روند/دربی خوزستان در آبادان

ورزشی

در آخرین شب از هفته هفتم لیگ برتر امشب تیم‌های تراکتورسازی، پدیده، پیکان، نفت، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت و فولاد به میدان می‌روند.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته هفتم از رقابت‌های لیگ برتر سومین و آخرین شب خود را با انجام ۴ بازی پشت سر می‌گذارد که طی آن پدیده در تبریز میهمان تراکتورسازی است، پارس جنوبی در تهران با سایپا دیدار می‌کند، صنعت نفت و فولاد در آبادان به مصاف هم می‌روند و پیکان و نفت هم برگزار کننده دربی تهران هستند.

* تراکتورسازی - پدیده
تراکتورسازی بعد از سه شکست پیاپی در سه هفته ابتدایی لیگ برتر به نتایج بهتری رسید و حالا این تیم با ۷ امتیاز در رتبه نهم جدول قرار دارد. تراکتورسازان هفته گذشته به لطف گل دیرهنگام فرزاد حاتمی از شکست خانگی مقابل سیاه جامگان گریختند و حالا باید با دومین نماینده مشهد به فاصله کمتر از یک هفته دیدار کند. 

تیم پدیده را به راستی باید یکی از پدیده‌های این فصل لیگ برتر دانست. تیمی خوش ساختار و یکدست که نتایج بسیار جالب توجهی گرفته است. پیروزی‌های پر گل پدیده برابر سپاهان، سایپا و استقلال این تیم را در رده سوم جدول رده بندی قرار داده است و حالا رضا مهاجری باید در یک چالش جدی امتحانی دوباره پس دهد.

پدیده با ۱۲ گل زده بعد از پارس جنوبی دومین خط حمله قوی لیگ برتر را در اختیار دارد و مهاجمان این تیم نشان داده‌اند که راه دروازه حریفان را به خوبی بلدند. از سوی دیگر این تیم تنها ۵ بار دروازه‌اش باز شده و این نشان از ساختار دفاعی قوی پدیده می‌دهد.

تراکتورسازی نصف پدیده گل زده و یک گل بیشتر از این تیم خورده است. پدیده در صورت پیروزی در این بازی خارج از خانه جایگاهش را در کورس بالای جدول تثبیت و مستحکم می‌کند. تراکتورسازی هم در صورت پیروزی می‌تواند از کمرکش جدول به سمت بالای جدول صعود کرده و در انتظار روزهای آینده بنشیند.

* پیکان - نفت
دربی کوچک تهران بین پیکان و نفت برگزار می‌شود. پیکان سرمست از شکست دادن پرسپولیس در هفته گذشته حالا در خانه خودش میزبان نفتی است که دومین حضور علی کریمی را روی نیمکتش تجربه می‌کند. هیچ یک از دو تیم بازنده هفته گذشته نبودند. پیکان با برد و نفت با مساوی به این بازی می‌آیند. هر دو تیم تا پایان هفته ششم تنها ۵ بار گل زده بودند اما شرایط شان در خط دفاعی با هم تفاوت دارد. پیکان به تعداد گل های زده‌اش گل خورده اما شاگردان علی کریمی تاکنون ۸ بار دروازه شان به روی حریفان باز شده است. 

پیروزی در این دیدار برای هر یک از دو تیم منجر به صعود چند پله‌ای در جدول می‌شود. نفت تهران در صورت پذیرفتن شکست  در این بازی در رده‌های پایین جدول تثبیت می‌شود و شرایط برای این تیم رفته رفه سخت و سخت تر می‌شود.

* سایپا - پارس جنوبی
دو تیم بالا نشین که از مربیان جوان و پرسپولیسی استفاده می‌کنند دیداری نزدیک و حساس در تهران خواهند داشت. پارس جنوبی را بی‌تردید باید پدیده این دوره از مسابقات لیگ برتر دانست. تیمی که در پایان هفته ششم در صدر جدول رده بندی قرار گرفته و چهره یک مدعی جدی قهرمانی را به خود گرفته است.

شاگردان تارتار با ۱۳ گل زده بهترین خط حمله لیگ را دارند و با ۱۶ امتیاز مقتدرانه در صدر جدول قرار دارند. آنها تنها تیم بدون شکست لیگ هستند و حفظ این روند و حفظ جایگاه صدر نشینی برای پارس جم بسیار مهم است. این تیم در آخرین شاهکارش استقلال تهران را با نتیجه دو بر صفر مغلوب کرده و حالا خود را برای دیدار برابر سایپایی آماده می‌کند که باوجود ایستادن در جایگاه چهارم جدول، هفته گذشته یک شکست سنگین مقابل پدیده تحمل کرده است.

* صنعت نفت - فولاد
دربی خوزستانی‌ها در هفته هفتم بین صنعت نفت و فولاد برگزار می‌شود. شاگردان کمالوند رکورد جالبی در این فصل از خود به جای گذاشته‌اند. آنها در بازی‌های خارج از خانه صد در صد بازنده بودند و در بازی‌های خانگی شان نیز غالبا برنده بودند به جز یک بار که تن به مساوی دادند. شاگردان کمالوند با ۷ امتیاز از ۶ بازی در رده یازدهم جدول قرار دارند و فولاد با پورموسوی شرایطی به مراتب بهتر از رقیب خود دارد.

سرخ پوشان شهر اهواز با ۳ پیروزی و یک مساوی ۱۰ امتیازی شدند و در پایان هفته ششم در جایگاه چهارم جدول قرار داشتند. صنعت نفت در فاز تهاجمی روی دست بازیکنان خارجی‌اش می‌چرخد و شرایط خوبی دارد و رد پای بازیکنان خارجی این تیم روی همه گل‌های زده‌اش دیده می‌شود. آنها ۸ بار گل زده که ۷ گل از این ۸ گل را بازیکنان خارجی‌اش زدند و تنها گلزن ایرانی این تیم بغلانی است که او هم روی پاس کرار جاسم گلزنی کرده است. 

اگر پورموسوی در این بازی هم به پیروزی برسد جایگاه تیمش را رسما در بین تیم های بالای جدول تثبیت کرده است.

برنامه بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

   جمعه ۳۱ شهریور

* صنعت نفت آبادان-فولاد خوزستان؛  ورزشگاه تختی آبادان - ساعت ۱۹ 

مهدی سیدعلی – سعید علی نژادیان – حسن انتظاری – شاهو اصلانی – ناظر: حیدر شکور

* پیکان تهران-نفت تهران؛ ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت۱۸:۳۰

مهدی مرجان زاده – یعقوب سخندان – داریوش صابرمطلق – احمد موسوی – ناظر: خداداد افشاریان

* سایپـا تهران-پارس جنوبی جم؛  ورزشگاه  پاس قوامین تهران - ساعت ۱۸:۳۰

حسین زرگر – علی دودانگه – یعقوب حجتی – حسین زمانی – ناظر: مسعود عنایت

* تراکتورسازی تبریز-پدیده خراسان؛  ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت۱۷:۴۵

حمید حاج ملک – محمدجواد مداح – علی اکبر نوری – سعاد وفاپیشه – ناظر: فریدون اصفهانیان

کد N1769237