پندار توفیقی کیست؟ | ماجرای خداحافظی کاوه رضایی به خاطر شوخی پندار توفیقی!

باشگاه استقلال

پندار توفیقی دبیر هیات مدیره استقلال این روزها باعث به وجود آمدن حواشی زیادی در استقلال شده است.

آریا صالحی:در دل برنامه عجیب و غریب نود دوشنبه شب و حرف‌هایی که طرح شد ، پندار توفیقی در دفاع از خود پیامکی به عادل فردوسی پور زد. او متنی نوشته بود درباره اینکه چرا این همه عکس با بازیکنان جدید استقلال گرفته است. 

خود را یک تحصیلکرده در مقطع دکتری معرفی کرده بود. اشاره داشت به سوابق کاری خود در شرکت های نفتی و کسب و کار موفقش. توفیقی که حالا معاون باشگاه استقلال است، همه این ها را نوشته بود که نشان دهد چقدر توانمند است.
اما پندار توفیقی! او سه سال قبل حدودا برای اولین بار در مسیر استقلال قرار گرفت. نسبت خانوادگی دوری با امیررضا خادم دارد و در این باره هم خودش و هم معاون حقوقی وزارت ورزش در گذشته سخن گفته اند. اینکه در ابتدا او به عنوان یکی از اسپانسرهای کنسرسیومی که قرار بود هزینه های تیم را تامین کنند آمد و خودش می گفت قرار است سالی 2میلیارد به تیم از تجارت نفتی اش بیاورد.
او آمد و مشخص نشد آیا این پول را در سال اول داده یا نه اما بعد از مدتی شد بخشی از بدنه باشگاه. دبیر هیات مدیره ، مسئول نقل و انتقالات و حالا هم یکی از مدیران اجرایی تیم. فقط در دو فصل اخیر او برای خریدهای تیم چیزی حدود 60 میلیارد تومان تعهد مالی ایجاد کرده است. به خواست کادرفنی و ماموریتی که مدیران تیم به توفیقی داده اند ، او مذاکرات را انجام داده و قراردادها را بسته است. در همین مدت پرونده هایی مثل پروپئیچ ایجاد شده است. بازیکنی با قرارداد دو ساله که سال دومش اصلا اجرایی نشد. یا مسئله خارج کردن نام روزبه چشمی از فهرست بازیکنان سال قبل و یک نیم فصل بازی نکردن این یار جوان.
توفیقی که در اخرین اقدامش ، نقشی کلیدی در دلخوری کاوه رضایی و مدیر برنامه هایش از آبی ها داشته است. او در ابتدای فصل و درحالی که کاوه ، این یار کلیدی از عدم دریافت بخشی از مطالباتش دلخور بود ، رفتاری با مدیر برنامه های این بازیکن داشت که پرونده حضور کاوه در تیم را به کلی بست.
زمانی که محسن ابراهیمی ، وکیل این بازیکن به باشگاه استقلال رفته بود ، توفیقی در دل حرف هایش با این مدیر برنامه ها ، سبک حرف زدنش را سوژه می کند و دست روی ضعفی می گذارد که ادامه مذاکرات با تنها کانال موجود برای نگه داشتن کاوه در استقلال را می بندد.
کاوه همان زمان به بلژیک رفت و حالا در شارلوای این کشور می درخشد و گل های اروپایی هم می زند و البته معوقاتش از فصل قبل را هم با شکایت به ای اف سی ، گرفته و استقلال قبل از توافق کامل با این بازیکن نمی تواند به مسابقات لیگ قهرمانان امسال برود.

توفیقی که امسال با بازیکنان پا به سن گذاشته ای مثل حیدری ، رحمتی ، جباری و منتظری قرارداهای دو سه ساله بسته است . حالا این قراردادهای رقم درشت می توانند برای تیم ، کابوسی در آینده باشند . آنچه افتخاری درباره جباری گفته :«جباری گفته آمدم استقلال تا پولم را بگیرم.» به تعهدهایی درباره باقی این بازیکنان در صورت جای نداشتن در برنامه های آینده باشگاه قرار می گیرد . 

توفیقی که بی شک نقشی کلیدی در کنار علیرضا منصوریان در بسته شدن تیم فصل جدید دارد ، بعد از اتفاقات 90 عکس پروفایل اینستاگرامش را سیاه کرده بود و در خحیقیت به سوگ تیم نشسته بود ، بی آنکه صریح به هواداران از نقشش در این اتفاقات بگوید.

خبرآنلاین بیش از دو روز برای نوشتن این گزارش و پرسیدن نظر توفیقی درباره اتفاقات آن جلسه و حرف هایی که به این مدیر برنامه ها زده شده ، وقت گذاشت اما هر بار با پیامک هایی از این دست که در جلسه هستم و با شما تماس می گیرم پندار توفیقی مواجه شد.

 

256 41

 

کد N1768652