ارتش منسجم‌ترین سازمانی بود که در دوران جنگ از کشور دفاع کرد

سیاست داخلی,امیر سرتیپ ابراهیم گلفام

رئیس جدید سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با بیان اینکه منسجم‌ترین سازمانی که در دوران جنگ از کشور دفاع کرد، ارتش بود، تاکید کرد: یگان‌های مختلف و منسجم ارتش در مناطق مختلفی که مورد تجاوز قرار گرفته بود، حاضر شدند و بسیاری از سربازان و امرای ارتش بلافاصله پس از آنکه حضرت امام پس از پیروزی انقلاب خواستار بازگشت ارتشیان به محل خدمت شد، خود را به پادگان‌ها رساندند و چندی بعد نیز در جنگ تحمیلی از کشور دفاع کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام در نشست خبری سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آجا ضمن تبریک به مناسبت قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس گفت: امسال هفته دفاع مقدس ویژگی خاصی پیدا کرده و با دهه اول محرم مقارن شده و این درحالی است که بسیاری از بچه‌های ارتش در دوران دفاع مقدس تا جایی که امکان داشت مراسم عزاداری محرم را در سنگرها برپا می‌کردند.

نیروهایی که به ایران حمله کردند، چندین برابر نیروهای ما بودند

وی با اشاره به شعارهای دوران دفاع مقدس و تاثیرپذیری این شعارها از مفاهیم عاشورایی اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که نیروهایی که به کشورمان حمله کردند، چندین برابر نیروهای ما بودند.

رئیس جدید سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس تصریح کرد: در روزهای نخست جنگ مظالم بسیاری علیه ما صورت گرفت و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس طبیعتا گرامیداشت این مظالم نیست بلکه گرامیداشت رشادت‌ها و ایثار سال‌های بعد است.

مردم مرزنشین با با جان و دل از کشور دفاع کردند

گلفام با تاکید بر اینکه همه نیروهای مختلف در دفاع مقدس نقش داشتند، خاطرنشان کرد: برای اینکه سرعت تجاوز را کاهش دهیم، سختی‌های بسیاری به جان خریدیم و حتی مردم و به ویژه مردم مناطق مرزنشین با جان و دل از کشورمان دفاع کردند و پس از آن نیز ناچار به حاشیه‌نشینی شدند.

وی با بیان اینکه منسجم‌ترین سازمانی که در دوران جنگ از کشور دفاع کرد، ارتش بود، ابراز داشت: یگان‌های مختلف و منسجم ارتش در مناطق مختلفی که مورد تجاوز قرار گرفته بود، حاضر شدند و بسیاری از سربازان و امرای ارتش بلافاصله پس از آنکه حضرت امام پس از پیروزی انقلاب خواستار بازگشت ارتشیان به محل خدمت شد، خود را به پادگان‌ها رساندند و چندی بعد نیز در جنگ تحمیلی از کشور دفاع کردند. 

ادامه دارد... 

کد N1768581