دیدار امروز روحانی با نخست‌وزیران ژاپن، پاکستان، نروژ و بلژیک و رئیس‌جمهور بلغارستان

دولت,اسماعیلی پرویز

معاون اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری گفت: رئیس‌جمهور امروز با مدیران رسانه‌های بین‌المللی، مقامات چند کشور اروپایی و آسیایی و علمای اسلامی آمریکا دیدار دارد و در جلسه سازمان همکاری‌های اسلامی شرکت می کند.

به گزارش ایلنا، پرویز اسماعیلی درباره برنامه‌های روز سوم سفر رئیس‌جمهور به نیویورک گفت: امروز رئیس‌جمهور جلسه‌ای با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های بین‌المللی دارد که آنها در این جلسه مهمترین مسائل و شبهات خود را مطرح کرده و روحانی پاسخ آنها را می‌دهد.

وی افزود: همچنین جلسات دوجانبه‌ای با نخست‌وزیر ژاپن، رئیس‌جمهور بلغارستان، نخست‌وزیر پاکستان، نخست‌وزیر نروژ و نخست‌وزیر بلژیک برگزار شده و جلسه سازمان همکاری‌های اسلامی با موضوع بررسی وضعیت مسلمانان میانمار نیز تشکیل می‌شود. هفته گذشته در اجلاس علم و فناوری آسیا در آستانه ایران تلاش گسترده‌ای داشت که موضوع مسلمانان میانمار در دستورکار قرار گیرد که این تلاش‌ها منجر به صدور بیانیه‌ای شد. موضع کشور ما بر ضرورت پایان دادن خشونت علیه مسلمانان میانمار و عزم جهانی برای رسیدگی به وضعیت این آوارگان است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه در پایان امروز جلسه مهمی نیز با علمای دینی و مسئولان جوامع اسلامی در آمریکا برگزار خواهد شد، اظهار داشت: دیروز نیز رئیس‌جمهور دیدارهای گوناگونی با مقامات کشورهای مختلف و همچنین دبیرکل سازمان ملل داشت که در این دیدار رئیس‌جمهور بر اجرای دقیق برجام از سوی طرفین تاکید و اظهار کرد که برجام یک سند بین‌المللی با پشتوانه سازمان ملل بوده و کشوری که آن را نقض کند خود را بی اعتبار کرده است.

اسماعیلی در پایان تصریح کرد: در دیدارهای دوجانبه با مقامات کشورهای مختلف به موضوع همه پرسی کردستان نیز پرداخته شد. موضع جمهوری اسلامی ایران این است که هرنوع تغییری در مرزهای منطقه می‌تواند تنش‌های جدیدی را ایجاد کند.

کد N1768225