برای تحقیق درباره خشونت‌های میانمار به زمان بیشتری نیاز است

بین الملل,سازمان ملل,میانمار,آنگ سان سوچی,مسلمانان روهینگیا,تحقیقات درباره خشونت های میانمار

سرپرست تیم تحقیقات سازمان ملل در میانمار اعلام کرد که برای تحقیقات درباره خشونت‌های میانمار به زمان بیشتری نیاز دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مرزوقی داروسمن» سرپرست تیم تحقیقاتی سازمان ملل درباره خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا  اعلام کرد که برای تکمیل تحقیقات درباره این‌ خشونت‌ها نیاز به زمان بیشتری دارد.

وی امروز –سه‌شنبه- تاکید کرد که باید درباره اتهام‌هایی که علیه دولت میانمار مطرح شده، اعم از قتل‌عام مسلمانان، خشونت، تجاوز جنسی و سوزاندن روستاها زمانی بیشتری برای تکمیل تحقیقات در اختیار داشت.

داروسمن خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت که همچنان در انتظار به دست آوردن مجوز به منظور ورود به میانمار است که می‌تواند باعث پیشرفت بزرگی در روند تحقیقات شود.

تیم تحقیقاتی سازمان ملل از زمان آغاز خشونت‌ها در ماه آگوست کار خود را آغاز کرد. در پی این خشونت‌ها بیش از ۴۲۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا آواره شده‌اند.

بنا بر گزارش‌ گروه‌های حقوق بشری، دولت میانمار متهم به تلاش برای راندن این اقلیت از استان راخین به سوی بنگلادش بوده و این در حالی است که دولت این کشور مدعی است که فقط تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد.

داروسمن تصریح کرد: «زمان اختصاص داده شده برای تکمیل تحقیقات که تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی است، به هیچ وجه برای تکمیل این تحقیقات کافی نیست و باید شش ماه تمدید شود».

وی با اشاره به سخنرانی اخیر «آنگ سان سوچی» رهبر ملی میانمار ابراز امیدواری کرد که در روند حضور تیم تحقیقات در میانمار و پیشرفت سریعی حاصل شود.

کد N1768210