استعلامات ثبتی شورا‌های حل اختلاف از ابتدای مهرماه در تهران، الکترونیکی می‌شود

حقوقی قضایی,غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در چهارمین نشست شورای قضائی استان تهران در سالجاری که در محل سالن کنفرانس ساختمان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران برگزار شد، از آغاز استعلامات ثبتی شورا‌های حل اختلاف در تهران بزرگ به صورت الکترونیکی از ابتدای مهرماه سالجاری خبرداد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین اسماعیلی ضمن تقدیر از زحمات کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بویژه مدیریت آن و عرض تسلیت پیشاپیش بمناسبت فرارسیدن ماه محرم، ایام خون و اندوه آل ا... طی سخنانی اظهار داشت: در این ماه لازم است نسبت به بازشناسی فلسفه قیام اباعبدا... الحسین (ع) اقدام کرده و از این طریق با کسب معرفت بیشتر نسبت به واقعه عاشورا، به عنوان یک شیعه واقعی پیرو صدیقی برای آن امام همام باشیم، بطور قطع در قبال این نهضت وظایفی همچون تلاش در جهت درک و فهمیدن پیام عاشورا، آنگاه انتقال آن به دیگران و عملیاتی نمودن محتوای پیام کربلای حسینی (ع) در زندگی فردی، اداری و اجتماعی بر دوش ما نهاده شده است.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در حال حاضر یکی از این زمینه‌ها فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد لذا از این رو دهه اول ماه محرم به همین عنوان نامگذاری شده است. این فریضه نباید مورد غفلت واقع شود و مدیران بایستی در حوزه‌های کاری خود در انجام و تحقق این امر پیشگام و پرچمدار باشند و همانطور که در آستانه ورود به ماه محرم، پرچم‌های سیاه به نشانه عزا برافراشته می‌شود ضروری است نماد‌هایی از امر به معروف و نهی از منکر نیز در محیط فعالیت اداری ما جلوه نمایی کند و لازم است در جهت همگانی کردن فریضه فوق در مجموعه‌های قضائی، گام‌های بلندتری برداشته شود. در این صورت است که با تحقق این موضوع شاهد آثار معنوی و ارزشمند آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: نکته مهم در این رابطه اینکه همه ما و همکارانمان از کنار هیچ منکری بی تفاوت نگذریم و بلکه نسبت به آن حساسیت نشان دهیم. اگر بدنبال رسیدن به سعادت جامعه بشری هستیم لازمه اش احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

اسماعیلی با اشاره به سالگرد هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: تقارن این مناسبت مهم با ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین (ع) نشانگر تبلور روح ظلم ستیزی برخاسته از قیام حسینی (ع) در طول دوران جنگ تحمیلی است. همه ما موظفیم همه کسانی را که در هشت سال دفاع مقدس به هر عنوان تلاش کرده و موجبات سربلندی اسلام و انقلاب و کشورمان را فراهم نموده اند به نحو شایسته مورد تقدیر و تکریم قرار دهیم.

وی در ادامه به فجایع انسانی در کشور میانمار اشاره کرد و افزود: متاسفانه امروز شاهد نسل کشی و قتل عام مسلمانان در این کشور هستیم و لازم است به هر طریق ممکن نفرت و انزجار خودمان را نسبت به این وحشی گری‌ها نشان دهیم چرا که مجامع حقوقی بین المللی با سکوت مرگبار خود در قبال این فاجعه بزرگ بشری، اعتبار و حیثیت خود را در نگاه جهانیان از دست داده اند.

اسماعیلی در پایان، آغاز استعلامات ثبتی شورا‌های حل اختلاف در تهران بزرگ به صورت الکترونیکی از ابتدای مهرماه سالجاری و ضرورت تهیه مقدمات امر و تعیین مدت زمان مناسبی برای آموزش و ارزیابی نتایج حاصله و همچنین تعیین تکلیف اسناد توقیف شده در پرونده‌های مختومه و مرتفع نمودن مشکلات مراجعین در این خصوص با ارائه راهکار‌های مقتضی در زمینه‌های مختلف را مورد تأیید قرار داد.

کد N1768180