ایوب ابوالفتحی در گفتگو با مهر:

«شام با دوستان» ایرانیزه شده است/ دروغ و خیانت محورهای اصلی نمایش

فرهنگی

کارگردان نمایش «شام با دوستان» عنوان کرد که این اثر نمایشی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب ایرانیزه شده است.

ایوب (عماد) ابوالفتحی نویسنده و کارگردان نمایش «شام با دوستان» درباره اجرای این اثر نمایشی که در تماشاخانه سه نقطه روی صحنه است، به خبرنگار مهر گفت: این نمایش برداشتی آزاد از نمایشنامه «شام با دوستان» نوشته دونالد مارگولیز است. پیش از این آیدا کیجایی این اثر را در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برده بود اما در این اجرا رویکرد ما به متن متفاوت است.

وی ادامه داد: این نمایش به معضل دروغ و خیانت در خانواده ها می پردازد؛ مساله ای که در همه جای دنیا قابل بررسی و توجه است و متاسفانه در ایران نیز مشکل بسیاری از خانواده ها محسوب می شود. به همین دلیل نمایش ایرانیزه شده و در اجرا، بسیاری از دیالوگ ها و رفتار شخصیت ها برای نزدیک شدن به فرهنگ ایرانی تغییر کرده است تا مخاطبان ارتباط بیشتری با کار برقرار کنند و نمایش به فرهنگ ایرانی نزدیک تر باشد.

ابوالفتحی در پایان درباره طراحی صحنه نمایش بیان کرد: این اثر نمایشی به صورت رئالیستی اجرا می شود و دکور نیز به صورت مینیمال طراحی شده و بیشتر در صحنه اکسسوار مورد استفاده قرار می گیرد.

نمایش «شام با دوستان» به نویسندگی و کارگردانی ایوب (عماد) ابوالفتحی که در سالن رکن الدین خسروی تماشاخانه «سه نقطه» در حال اجرا است تا ۳۰ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ روی صحنه می رود.

کامبیز نیک آمیز، آرام سلیمانی، هدی فلاح، عباس خداوردیان در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

کد N1764911