قیمت طلا کاهش یافت

كلان ، پولی ، مالی,اونس طلا,دلار,واردات,هسته ای,طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۲۵ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش‌ایلنا و به نقل از رویترز، در حالی که کاهش تنش های ژئوپلتیک به افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در دارایی های پرریسکی نظیر بازار بورس کمک کرده، قیمت طلا امروز به پایین ترین رقم در طی بیش از یک هفته اخیر رسید.

ارزش سهام های آسیایی اوایل امروز به بالاترین رقم در 10 سال گذشته رسید و دلار افزایش ارزش قبلی خود را حفظ کرد. با کاهش نسبی تنش ها بر سر کره شمالی و عبور طوفان ایرما از مرحله خطرناک، سرمایه گذاران تا حدی نفسی راحت کشیده اند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1325 دلار و 11 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به 1322 دلار و 85 سنت رسید که پایین ترین رقم از اول سپتامبر تاکنون بود.

قیمت فلز زرد در جلسه قبل 1.4 درصد افت کرد که بیشترین افت قیمت یک روزه از اوایل ماه جولای تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر امروز با 0.4 درصد کاهش به 1330 دلار و 40 سنت رسید.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: «عدم انجام آزمایش موشکی توسط کره شمالی و گمانه زنی ها در مورد اینکه طوفان ایرما کمتر از آنچه قبلا تصور می شد خسارت بر جای خواهد گذاشت موجب افزایش مجدد اشتها برای سرمایه گذاری در دارایی های پرریسک شده است.»

قدرت طوفان ایرما که قبلا به عنوان یکی از قدرتمندترین طوفان های منطقه آتلانتیک به ثبت رسیده بود، روز دوشنبه کاهش یافت.

پس از آنکه کره شمالی در روز تاسیس حکومت این کشور هیچ آزمایش هسته ای انجام نداد، نگرانی ها در مورد این کشور اندکی فروکش کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا تحریم های بیشتری را علیه کره شمالی به اجرا گذاشته و صادرات منسوجات این کشور را ممنوع کرده است. همچنین واردات نفت به این کشور هدف تحریم قرار گرفته است.

 

کد N1764535