پیوس: بابت داوری بازی با الاهلی نگرانم/ طارمی باید مسی پرسپولیس باشد

خبر ورزشی,مهدی طارمی,باشگاه پرسپولیس

گلزن مادرزاد! این لقبی بود که در ایران و آسیا به فرشاد پیوس داده بودند. مهاجم سال‌‌‌های نه چندان دور پرسپولیس و تیم ملی که مثل آب خوردن گل می‌زد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: پیوس اهل بازی در کناره‌ها یا درگیری و جنگیدن با مدافعان حریف نبود اما در محوطه هجده‌قدم زهردارترین مهاجم دوران خود بود. در آستانه بازی الاهلی عربستان و پرسپولیس تهران دقایقی با فرشاد پیوس همکلام شدیم.

فردا پرسپولیس باید برابر الاهلی عربستان در ابوظبی صف‌آرایی کند، بی‌تعارف نگران نیستید؟
فقط یک نگرانی دارم و آن هم داوری بازی با الاهلی است.

چطور؟
به هر حال بازی مقابل حریفان عربی آسان نیست. جدا از زمین مسابقه و هواداران عربی معمولاً داوری‌‌ها به ضرر نمایندگان ایران است و امیدوارم خلاف گفته من در بازی پرسپولیس و الاهلی ثابت شود.

راستی بازی پرسپولیس و گسترش فولاد در تبریز را دیدید؟
نیمه اول چنگی به دل نزد که به دلیل نیمکت‌نشینی چند بازیکن اصلی طبیعی بود اما با اضافه شدن محسن مسلمان و به ویژه مهدی طارمی پرسپولیس روان‌تر بازی کرد و سه گل شیک و زیبا هم زد.

مهدی طارمی هم مدتی بود تحت فشار قرار داشت و با گلزنی از این فشار خلاص شد.
این فشارها در پرسپولیس طبیعی است. مهدی طارمی تا همین جا هم خدماتی به پرسپولیس ارائه کرده که کسی تصورش را نمی‌کرد. او باید این فشار‌ها را با گلزنی و درخشش خود از روی دوشش بردارد که تاکنون موفق بوده است.

چه توصیه‌ای به او دارید؟
ببینید بحث توصیه نیست. سرعت پیشرفت مهدی طارمی در یکی، دو سال اخیر باورنکردنی بوده است و در حال حاضر مهم‌ترین بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شود. این چیز کمی نیست. به نظرم او باید بیشتر تشنه گلزنی باشد. با یک گل زود سیر نشود و حتی پس از زدن ۲ گل دنبال هت‌تریک کردن باشد. شما پریشب لیونل مسی را دیدید؟

در بازی با اسپانیول؟
بله، مسی بعد از زدن گل اول دنبال گل‌های بعدی رفت و هت‌تریک هم کرد. مطمئن هستم این فصل ستاره بارسا ۵۰ گل روی هم رفته خواهد زد. این عطش را من جلوی اسپانیول دیدم.

منظور شما این است که مهدی طارمی هم می‌تواند لیونل مسی پرسپولیس باشد؟
چرا که نه؟ مهدی در فوتبال ایران بی‌نظیر است و رابطه خوبی هم با هم‌تیمی‌هایش دارد. همه به او کمک می‌کنند گل بزند و باید از این موهبت به خوبی استفاده کند.

آیا می‌تواند گل صعود پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را بزند؟
اگر مثل‌ همان بازی گسترش فولاد باشد به طور حتم سرنوشت این مسابقه را هم رقم خواهد زد.

گادوین منشا را چطور دیدید؟
مهاجم خوبی است ولی در تبریز کمی استرس داشت. یکی، دو فرصت عالی نصیب منشا شد که از آن استفاده نکرد. به نظرم می‌تواند یک جانشین خوب برای طارمی باشد.

و علی علیپور؟
زحمتکش و در خدمت تیم، بهترین تعریف من از علی علیپور است. بازی کردن کنار علی برای هر مهاجمی نعمت است چون همواره در حال دویدن، جنگیدن با مدافعان حریف و فضاسازی است و این کمک می‌کند که نفر بغل‌دستی او راحت‌تر گل بزند.

در پایان نتیجه بازی با الاهلی را پیش‌بینی می‌کنید؟
۲ بر صفر می‌بریم. یکی را طارمی می‌زند و دیگری را علی علیپور!

43503

کد N1764046