موبایلکده

نام آی‌فون‌های جدید اپل فاش شد

بازار دیجیتال

در حالی که زمان کوتاهی تا موعد از پیش مقرر مراسم رونمایی از نسل جدید گوشی هوشمند آی‌فون فاصله داریم، اخباری که به بیرون درز کرده گواهی ...

فارنت:در حالی که زمان کوتاهی تا موعد از پیش مقرر مراسم رونمایی از نسل جدید گوشی هوشمند آی‌فون فاصله داریم، اخباری که به بیرون درز کرده گواهی می‌دهند که باید در مراسم مذکور منتظر معرفی دست‌کم 3 آی‌فون جدید از سوی ساکنان کوپرتینو باشیم. در هفته‌های اخیر تقریبا کمتر روزی را سپری کردیم که لااقل یک خبر، تصویر و شایعاتی پیرامون نسل جدید گوشی آی‌فون منتشر نشده باشد. در حالی که بر اساس دعوت‌نامه ارسال شده از سوی شرکت سازنده، نسل جدید آی‌فون قرار است هفته آینده در مقر جدید اپل رونمایی شود، شاهد درز اطلاعات جدیدی پیرامون نام‌گذاری مدل‌های جدید هستیم.

 

کمپانی اپل به طور معمول سال به سال نام آی‌فون‌هایش را تغییر می‌دهد؛ یک سال شاهد آمدن عدد جدیدی بعد از نام آی‌فون هستیم و سال دیگر پسوند S اضافه می‌شود. تا پیش از این انتظار داشتیم که آی‌فون‌های جدید با نام‌های آی‌فون 8، 7 اس و 7 پلاس اس راهی بازار گردد، اما اخبار جدید حاکی از آن است که اپل به مناسبت یازدهمین سال معرفی آی‌فون، نسخه‌ای خاص از آن را هم توسعه داده که قرار است با نام آی‌فون ایکس عرضه شود. گفته می‌شود اپل بابت هر پنل اولد، 130 تا 150 دلار به سامسونگ می‌پردازد. این در حالی است که به سازندگان بابت پنل‌های ال سی دی که پیش‌تر در آی‌فون 7 و آی‌فون 7 پلاس مورد استفاده قرار گرفت، 45 تا 55 دلار پرداخت می‌کرد. همین موضوع باعث شده که اپل از نمایشگرهای اولد صرفا در آی‌فون ایکس استفاده کند، چرا که قیمت تمام شده آن به بالای 1000 دلار خواهد رسید! علاوه بر این روز گذشته توسعه‌دهنده‌ای به نام Steven Troughton، مدعی شد که براساس اسناد کشف شده از آخرین نسخه پیش‌نمایش iOS 11، دریافته که آی‌فون‌های جدید در 3 مدل با نام‌های آی‌فون 8، آی‌فون 8 پلاس و آی‌فون ایکس به بازار عرضه خواهند شد؛ آی‌فون 8 و 8 پلاس صرفا مدل‌های به‌روز شده نسل قبلی هستند و دارای نمایشگر ال سی دی می‌باشند و مدل ایکس نیز همان‌طور که گفته شد دارای نمایشگری با فناوری اولد و دوربین دوگانه با قابلیت ثبت تصاویر 3 بعدی است.

کد N1763609