خبر

مودیز چشم‌انداز بانکداری عمان را کاهش داد

موسسه رتبه‌سنجی مودیز، یکی از سه موسسه معتبر جهان در زمینه رتبه‌سنجی، چشم‌انداز بخش بانکداری کشور عمان را به «منفی» کاهش داد. به گزارش ...

دنیای اقتصاد:موسسه رتبه‌سنجی مودیز، یکی از سه موسسه معتبر جهان در زمینه رتبه‌سنجی، چشم‌انداز بخش بانکداری کشور عمان را به «منفی» کاهش داد. به گزارش بلومبرگ، موسسه مودیز در توضیحی که برای این اقدام خود ارائه کرده، آورده است که علت این اقدام، کاهش توانایی دولت عمان در حمایت ازبانک‌های این کشور، ضعیف شدن رشد اقتصادی و سیاست‌های انقباضی در حوزه نقدینگی بوده است.

 

میک کابیا، تحلیلگر موسسه مودیز، در بیانیه‌ای در این مورد اعلام کرد:‌ «به‌دلیل طولانی شدن ارزانی نفت، ما انتظار داریم فضای عملیاتی عمان ریاضتی شود و دولت سیاست‌های انقباضی مالی در پیش گیرد. این موجب فشار بر رشد اعتبارات خواهد شد و مودیز انتظار دارد رشد اعتبارات عمان از 1/ 10 درصد در سال 2016 به 5 درصد در سال 2017 کاهش یابد.»کاهش چشم‌انداز بخش بانکداری عمان از «باثبات» به «منفی» پس از آن صورت می‌گیرد که موسسه مودیز در ماه گذشته میلادی رتبه این اقتصاد را به دومین درجه پایین سرمایه‌گذاری تنزل داده و دلیل آن را محدود شدن بیش از انتظار پیشرفت این کشور در مقابله با نوسانات قیمت نفت عنوان کرده بود.

کد N1761634