ویژگی های یک سفر جذابِ آخر تابستان

الی گشت

آخر تابستان و شهریور یکی از بهترین زمانها برای سفر است، در شهریور ماه، دانشگاه ها و مدارس که تعطیل هستند و از طرفی دیگر، تندیِ گرمای تابستان رو به پایان است و هوا ملایم تر است ! و این بهترین زمان برای سفر پایان تابستان است.

 آغازِ یک سفر، با ذهن سیّال شما شروع می شود، شما فکر می کنید که به کدام نقطه از دنیا فصد سفر خواهید داشت. خوشبختانه این روزها با استفاده از اینترنت و سایت الی گشت، امکان رزرو هتل از هزاران هتل در سراسر دنیا و خرید بلیط هواپیما به هر مقصدی با هر ایرلاینی که بخواهید فراهم شده است.
برخلاف گذشته که شما مجبور به انتخاب یک برنامۀ از پیش تعیین شده و ترکیبِ مشخص هتل و پرواز بودید، حالا این شما هستید که سفر خود را برنامه ریزی و مدیریت می کنید. انتخاب مقصد مناسب، اولین حرکت برای شروع سفرتان است. دستِ شما برای این انتخاب کاملاً باز است !
حالا که این گام مهم را برای یک سفر آخر تابستان، برداشتید، نوبت به گامهای بعدی می رسد.
از سه یا چهار ماه پیش از سفر، پروازتان را رزرو کنید تا از بهترین و پایین ‌ترین قیمت ‌های ممکن بهره مند شوید. البته لازم نیست خودتان را بیش از حد اذیت کنید تا بخواهید کمترین قیمت نامعقول را به دست بیاورید! صرف پنج ساعت وقت برای صرفه‌ جویی تنها ۱۰ دلار، باعث می ‌شود تا استرس خیلی زیادی را متحمل شوید که اصلاً ارزشش را ندارد. با الی گشت، می توانید در کوتاهترین زمان با متنوع ترین خدمات بلیط هواپیما و رزرو هتل سفر خود را تنظیم کنید.
برگه ‌های مربوط به جاذبه‌ های شهر را تهیه کنید. اگر می‌ خواهید در مدت‌ زمان کوتاهی از موزه ‌ها یا مکان‌ های گردشگری زیادی بازدید کنید، مؤسساتی به شکل و شمایل CityPASS (در امریکا) با ارائه بلیت‌ های تخفیف‌دار برای ورود به اماکن، می‌ توانند به شما در صرفه‌جویی کمک کنند. علاوه بر این، بسیاری از این آژانس‌ ها، سرویس‌ های حمل و نقل رایگان نیز ارائه می‌ دهند.
برای مواقع ضروری، با خودتان پول نقد همراه داشته باشید؛ چرا که ممکن است در طول سفر مشکلاتی پیش بیایند. درست مثل وقتی که من در رومانی بودم و پول سوار شدن به اتوبوس و برگشتن به هتل را نداشتم و در عین حال هم، نمی ‌توانستم یک دستگاه خودپرداز پیدا کنم!
یاد بگیرید که با فروشنده‌ ها چانه بزنید! چانه زدن باعث می ‌شود تا فروشنده‌ ها از شما به‌عنوان یک خارجی پول زیادی نگیرند. در واقع چانه‌ زنی، هنر مذاکره کردن است و این مهارت نه فقط در فروشگاه ‌ها و بازارها، بلکه در تمام زندگی به شما کمک خواهد کرد.
از وسایل و لباس‌هایتان عکس بگیرید. اگر ساک شما گم شود، این عکس کمک خواهد کرد خیلی راحت‌ تر آن را تشخیص دهید و بیمه مسافرتی هم سریع‌ تر به شما پول پرداخت خواهد کرد.

یک قوطی آب فلزی و خالی همراه داشته باشید، از قسمت حراست فرودگاه آن را بگذرانید و بعد آن را با شیر آب کنار گیت، پر کنید. هر وقت احساس تشنگی کردید، از این آب بنوشید. در این صورت هم در پول‌ تان صرفه‌جویی و هم به محیط زیست کمک می کنید.
کد N1756654