جهان اسلام نیازمند تمرکز بر وحدت و حمایت از مقاومت در برابر رژیم صیهونیستی است

سیاست خارجی,ایران و لبنان,حسین جابرانصاری,حسین جابری انصاری

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه بعد از ظهر امروز با رئیس و اعضای شورای مرکزی تجمع علمای مسلمین لبنان، در مقر این تجمع دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری با اشاره به تاریخ تلاش‌های تقریبی میان مذاهب مختلف اسلامی از نقش شخصیت‌های برجسته‌ای چون آیت‌الله العظمی بروجردی در ایران و جهان تشیع و شیخ محمود شلتوت در الازهر و جهان اهل سنت، تجلیل به عمل آورد.

وی همچنین با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و نقش امام خمینی در وحدت جهان اسلام گفت: تاسیس تجمع علمای مسلمین در لبنان بر محور سه هدف اساسی دعوت به فکر اصیل اسلامی، دعوت به وحدت اسلامی و حمایت از مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی شکل گرفت که از جمله اهداف انقلاب اسلامی ایران نیز هست و امروز نیز منطقه و جهان اسلام بیش از گذشته نیازمند تمرکز بر این اهداف سه‌گانه است.

شیخ حسان عبدالله، دبیرکل تجمع علمای مسلمین نیز ضمن خوشامدگویی به جابری انصاری با تشریح تاریخچه تشکیل تجمع علمای مسلمین در سال ۱۹۸۲ همزمان با اشغال بیروت به عنوان دومین پایتخت عربی اشغال شده پس از قدس اهداف تجمع را دعوت به اسلام اصیل محمدی، وحدت اسلامی و حمایت از مقاومت برشمرد.

وی در ادامه از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از وحدت اسلامی به ویژه این تجمع در طول سالیان گذشته تقدیر کرد. 

کد N1754428