ایران از همزیستی طوایف و مذاهب در لبنان حمایت می‌کند

سیاست خارجی,حسين جابر انصاری,جابر انصاری,حسین جابرانصاری,جابری انصاری,حسین جابری انصاری

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه با رهبر مذهبی طائفه موحدین دروز لبنان در مقر بیت طائفه دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه در ادامه دیدارها با رهبران مختلف لبنان، صبح امروز با شیخ نعیم حسن، شیخ عقل (رهبر مذهبی) طائفه دروز لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با ابراز خرسندی از همدلی و توافق رهبران سیاسی و مذهبی لبنان، از نقش مثبت طایفه موحدین دروز در شکل‌گیری تفاهم ملی و برقراری ثبات سیاسی و اجتماعی در لبنان تقدیر کرد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه افزود: لبنان نماد همزیستی طوایف و مذاهب مختلف اسلامی و مسیحی و همچنین نماد مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیستی و تروریسم تکفیری است و پیام دیدار من از لبنان و دیدار با رهبران سیاسی و دینی لبنان این است که جمهوری اسلامی ایران از این همزیستی حمایت می‌کند.

شیخ نعیم حسن، شیخ عقل طایفه موحدین دروز لبنان در این دیدار با تقدیر از نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تبریک شروع به کار دولت جدید حسن روحانی، از نقش تاریخی کشورمان در همراهی با امت عربی و اسلامی تقدیر کرد.

وی در پایان با ابراز تاسف از فجایع انسانی در منطقه، بازگشت به قرآن و سیره نبوی را تنها راه حل رفع اختلافات و پایان دادن به خشونت‌ها و بحران‌های جاری در منطقه دانست. 

 

کد N1754255