مالزی

تور مالزی,قصرشیرین

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است.

جورج تاون در ساحل غربی در جزیره زیبای پنانگ در مالزی قرار گرفته و یک شهر تاریخی است و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
این شهر از بقایای ترکیب آسیای و اروپا است و زما‌ن‌های دور که انگلیسی‌ها در آن حکومت می‌کردند مرکز مهم تجارت و بازرگانی در مالزی محسوب می‌شد. یکی از دیدنی‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش‌های شهر وجود مکان‌های مذهبی متنوع از مساجد، کلیساها و حتی معابد چینی‌ است..
طیف گسترده ای از تفریحات هیجان انگیز و مکان های زیبا ، و رستوران ها و کافه ها برای دوستداران فرهنگ و غذا است. جورج تاون با داشتن ابعاد متفاوت گردشگری یکی از بهترین و مهمترین مقاصد گردشگری مالزی به شمار می‌آید.


 
پارک دریایی پولائو پایار مکانی محبوب برای غواصی و علاقه مندان به کاوش در زیرآبهای لنکاوی است. تنها 30 کیلومتر از جنوب لنکاوی فاصله دارد. از لنگرگاه کوه به وسیله قایقهای چوبی (کاتاماران) یا سریع السیر می توانید به پولائو پایار بروید. این مسافت بین 45 دقیقه الی 1 ساعت طول می کشد.
این پارک بخش شمالی تنگه مالاکا را تشکیل می دهد. جزایر پولائو پایار،پولائولمبو،پولائو سگانتانگ و پولائو کاسا در این پارک قرار دارند که جزیره پولانو بزرگ ترین آن است.این پارک بیش از 2 مایل دریایی گسترش یافته است.هیچکدام از این جزایر مسکونی نمی باشند.
یکی از بهترین ویژگی های پارک دریایی پولائو پایار باغ مرجان است . بخشی از فضای بسته پارک با مرجان های رنگارنگ پوشیده شده است که بسیار زیباست .کسانی که مشتاق به گشت و گذار در پارک هستند باید اجازه کسب کنند.یادتان نرود ماهیگیری در این مکان ممنوع است.

این پارک به خوبی نیازهای گردشگران را برآورده ساخته , مهمانان می توانند در این پارک پیک نیک داشنه باشند و بهترین لحظات خود را با خانواده در سراسر پارک سپری کنند.زیباترین معابد و مساجد کوالالامپور
کوالالامپور شهری است که درون خود تاریخ را جا داده و خانه ی مساجد و معابد متعدد، است. در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی ، فرصت کشف بسیاری از مساجد، معابد بودایی، هندو و زیارتگاه ها و کلیساها وجود دارد. فرهنگ های محلی و صحنه هنر به طور کامل به این معابد گنجانده شده؛ هر یک دارای طراحی منحصر به فرد و دیدنی و جذابی هستند که در سفر خود این لیست از زیبا ترین معابد در کوالالامپور و دیگر شهر ها را قرار دهید.
مسجد مالاکا
مالاکا تنگه مسجد، مالاکا جزیره مسجد مالاکا در جزیره مصنوعی مالاکا واقع شده است. این مسجد در جزر و مد در ارتفاع مناسب طوری به نظر می رسد که در اقیانوسی شناور است. این مسجد نسبتا جدید است و در سال 2006 افتتاح شد، قطعا این مکان مقدس در شب ها از زیبایی دو برابر برخوردار است.معبد غارهای باتو
غارهای باتو یکی از جاذبه های توریستی معروف هستند که در شمال کوالالامپور واقع شده اند.این غارها شامل سه غار اصلی است که معابد و زیارتگاه های هندو مختلف در آن است. جاذبه اصلی این غارها مجسمه بزرگی از یک خدای هندو است که در کنار پله ها قرار گرفته است. پشت این مجسمه خدای هندو 272 پله وجود دارد که از بالای آن بازدید کنندگان می توانند به افق خیره شوند و از چشم انداز شهر کوالالامپور لذت ببرند.مسجد آهن ,پوتراجایا
مسجد توانکو میزان زینال عابدین که به علت وجود ساخته های فلزی به مسجد آهنی نیز معروف است و در پوتراجایا واقع شده است.این مسجد در ژوئن 2010 افتتاح شد و گنجایش 24 هزار نفر را دارد.این مسجد از طراحی ویژه ای برخوردار است و داخل آن با 80 آیه از قرآن کریم به زیبایی طراحی شده است.معبد سری ماهاماریمان
معبد سِری ماهاماریمان قدیمی ترین معبد هندو در کوالالامپور است. در سال 1873 بنا نهاده شده، و در حومه محله چینی ها قرارگرفته است. از همان آغاز، این معبد جایگاه مهمی برای عبادت مهاجران هندی بوده است و در حال حاضر یک مکان مهم میراث فرهنگی و ملی است. معبد با سنگ های قیمتی، طلا و کاشی اسپانیایی و ایتالیایی طراحی و تزیین شده است. نیمه اصلی، که برای نماز است، غنی تزئین و آن جایی است که سه زیارتگاه به خدایان مختلف در آن قرار دارد.

معبد تین هو
معبد تین هو یکی از بزرگترین معابد چینی جنوب شرقی آسیا است که در بالای تپه رابسون واقع شده است. این معبد متعلق به ساکنین چینی تبار مالزی است که هدیه های مردم امکان بازگشایی آن را در سال 1989 فراهم کرد این معبد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است .کد N1752946