ترامپ دو هیات مشورتی خود را منحل کرد

ایرنا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه دو هیات مشورتی خود متشکل از رئیسان بلندپایه شرکت‌های تجاری و اتحادیه‌های کارگری را به دنبال استعفای زنجیره‌ای آن‌ها منحل کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، استعفای زنجیره‌ای اعضای «شورای صنعتی» و «انجمن راهبرد و سیاست» در روزهای گذشته در اعتراض به اظهارات ترامپ در خصوص حوادث ویرجینیا، موجب شد که وی تصمیم به انحلال این دو نهاد بگیرد.
در ناآرامی‌های روز شنبه گذشته در جریان یک تظاهرات نژادپرستانه در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینا، یک نفر کشته شد و تعداد زیادی زخمی شدند.

رئیس جمهوری آمریکا اگرچه برای قربانیان این حادثه پیام تسلیت فرستاد، اما در تقبیح آن و به ویژه محکوم کردن گروه های راست گرای افراطی و نژادپرست، قاطعانه عمل نکرد و این موضوع انتقادها و واکنش های بسیاری را در پی داشت.
این موضوع موجب کناره گیری برخی رئیسان شرکت‌های تجاری عضو هیات‌های مشورتی ترامپ شد.

از جمله این افراد می‌توان به «ریچارد ترومکا» رهبر یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌های کارگری آمریکا اشاره کرد که در یک بیانیه نوشت: نمی‌توانم در شورای مشورتی رئیس جمهوری حضور یابم که با تعصب و تروریسم مدارا می‌کند.
ترامپ پیش از این گفته بود که فعالیت هیات‌های مشورتی با وجود کناره‌گیری برخی اعضا ادامه خواهد یافت و افراد جدیدی جایگزین آن‌ها خواهند شد.

وی در روزهای گذشته به شدت از جانب رسانه‌ها و سیاست‌مداران آمریکایی تحت فشار قرار گرفته اما از مواضع و اظهارات خود در خصوص حادثه روز شنبه کوتاه نیامده است.
ترامپ در بیانیه‌های خود در این رابطه، هر دو طرف درگیری را مقصر دانسته؛ موضوعی که بهانه لازم برای انتقاد را به دست مخالفان داده است.

52311

کد N1751363