آزاده صمدی چه کتاب‌هایی را دوست دارد

سینما و تئاتر,موراکامی,آزاده صمدی,بوف کور

آزاده صمدی که از استرس دنیای امروز به مطالعه پناه می‌برد به مادران پیشنهاد کرد برای بچه‌های خود کتاب بخوانند.

 به گزارش ایلنا، آزاده صمدی (بازیگر تئاتر و سینما) عصر سه‌شنبه (۲۴ مردادماه) در سلسله برنامه‌های دوستی با ‌کتاب در شهرکتاب فرشته؛ صفحاتی از بوف کور  را برای حضار قرائت کرد.

آزاده صمدی در مورد علاقه‌اش به کتابخوانی گفت: علاقه اصلی‌ام به سینما, تئاتر و ادبیات نمایشی نشات گرفته از قصه‌های جذابی است که در دوران کودکی, مادربزرگم برایم تعریف می‌کرد.

وی افزود: قصه‌خوانی اهمیت ویژه‌ای دارد. به دلیل اینکه خواننده کتاب را با دنیای ناشناخته‌ها آشنا می‌کند.

صمدی گفت: با خواندن رمان موراکامی حس کردم دوست دارم به کشور ژاپن سفر کنم و با عجایب این سرزمین از نزدیک آشنا شوم.

صمدی با اشاره به یکی از آثار موراکامی با نام “وقتی از دو حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم” گفت: موراکامی خود یک دونده دوی ماراتن است و دویدن را به خاطر نویسندگی انتخاب کرده و ساعت‌ها دویدن او را به یک دونده دوی ‌ماراتن تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه آموزش مطالعه باید از دوران کودکی آغاز شود، گفت: به مادرانی که در این نشست هستند توصیه می‌کنم برای کودکان خود قصه بخوانند.

وی افزود: در دوران کودکی‌ام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان در قالب نوارهای کاست, قصه زیادی تهیه و تولید می‌کرد و بیشتر دوران کودکی من به شنیدن این قصه‌ها سپری شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز با مطالعه کتاب از استرس زندگی شهری و مشکلات روزمره به مطالعه پناه می‌برم و مطالعه از دغدغه دنیای روزمره رهایم می‌کند.

آزاده صمدی در ادامه سخنانش کتاب بوف کور اثر صادق هدایت را برای حضار قرائت کرد و در پایان به حضار پیشنهاد کرد که این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

کد N1751078