فیفا درباره محرومیت شجاعی و حاج صفی چه می گوید؟ | محرومیت فوتبال ایران از رقابت های بین المللی؟

مسعود شجاعی, احسان حاج صفی, محرومیت شجاعی و حاج صفی, واکنش فیفا با محرومیت شجاعی و حاج صفی, محرومیت فوتبال ایران, تعلیق فوتبال ایران, مکابی اسرائیل, فوتبال ایران, تیم ملی, محرومیت تیم ملی,

محرومیت شجاعی و حاج صفی از حضور در تیم ملی ایران، بازتاب های بسیاری داشت و واکنش های بسیاری برانگیخت. فیفا در واکنش به محرومیت شجاعی و حاج صفی به خاطر بازی در برابر یک تیم اسرائیلی، از احتمال محرومیت باشگاه‌ها و تیم‌ های ملی ایران از حضور در رقابت های بین المللی می گوید...

بیشتر بخوانید: ماجرای دیدار زاهدی با وزیر اسرائیلی .
بیشتر بخوانید: نظر مطهری درباره ماجرای شجاعی و حاج صفی .
سخنگوی فیفا با اشاره به بررسی محرومیت دو بازیکن ایرانی اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران باید درباره این محرومیت توضیح دهد.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، محرومیت دو بازیکن ایرانی از تیم‌ ‌ملی فوتبال بازتاب‌های زیادی داشته است. یکی از سخنگوهای فیفا در رابطه با همین موضوع با خبرگزار رویترز به صحبت پرداخت و درباره اظهارات مسوولان وزارت ورزش و جوانان ایران درباره مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، گفت‌: ما موضوع را در حال‌ حاضر به دقت در حال‌ بررسی کردن آن هستیم و از فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌ایم تا درباره این موضوع به ما توضیح بدهد. در حال‌ حاضر هیچ اظهار نظری نمی‌خواهیم انجام دهیم و منتظر پاسخگوی فدراسیون فوتبال ایران خواهیم بود.
در اساسنامه فیفا هر گونه دخالت دولتی در امور فدراسیون‌ها ممنوع اعلام شده و در صورتی که چنین اموری مشاهده شود، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. ایران اکنون توانسته جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد، ولی اگر ثابت شود که دخالت دولت در امور فدراسیون فوتبال صورت گرفته، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی ایران حق شرکت در رقابت‌های بین‌المللی را نخواهد داشت.
کد N1748695