در هفتمین شب کانون کارگردانان سینما

۴ نسل از کارگردانان سینما تجلیل شدند/ شب های به یادماندنی الوند

فرهنگی

مراسم هفتمین شب کانون کارگردانان سینما با تجلیل از ۴ نسل از کارگردانان سینمای ایران همراه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین شب کانون کارگردانان سینما با حضور هنرمندان، فیلمسازان، مسئولان و کارگردانان سینمای ایران امشب چهارشنبه ۲۱ تیرماه در پردیس ملت برگزار شد که طی آن از ۴ نسل از کارگردانان سینمای ایران تجلیل شد.

اولین تجلیل به سیروس الوند اختصاص داشت که تندیس وی توسط مسعود کیمیایی اهدا شد.

کیمیایی هنگام اهدای تندیس الوند پشت تریبون قرار گرفت و گفت: در دوره ما اگر فیلم ما از فستیوال خارجی جایزه می گرفت ضد ارزش بود و ما تلاش می کردیم که فیلم مان جایزه نگیرد.

وی ادامه داد: ما از قافله قطاری که برای سینمای ایران افتخار می آفریند عقب افتایم.

کیمیایی همچنین با اشاره به الوند اظهار کرد: من شاگرد دبستانی بودم که پدر سیروس الوند مدیر آن بود. وقتی «قیصر» را ساختم سیروس الوند یکی از بهترین نقدها را نوشت و ای کاش در کنار فیلمسازان به عنوان منتقد می ماند.

الوند نیز در این بخش از مراسم تصریح کرد: به عنوان هنرمند باید بگویم اگر کیمیایی «قیصر» را نمی ساخت بعید بود که من و بسیاری از سینماگران اینجا می بودیم. او سینما را به بعد و قبل خود تقسیم کرد و خوشحالم که او اینجا ایستاده و این تندیس را به من می دهد.

الوند یادآور شد: من چهار روز پر ارزش در زندگی ام دارم؛ شب تولدم، شب ازدواجم که در موشک باران تهران بود، شبی که در کنار فیلمسازان بزرگ جایزه گرفتم و شب چهارم هم امشب است.

کد N1731957