وب‌مانی چیست و طرز کار آن چگونه است؟

وب‌مانی, پرداخت الکترونیک,webmoney,Payment24

وب‌‌مانی که مقر اصلی آن در روسیه واقع شده، یک سیستم و محیط پرداخت بین‌المللی برای فعالیت‌های تجاری آنلاین است که در سال ۱۹۹۸ کار خود را آغاز کرد. از آن زمان تا کنون بیش از ۳۲ میلیون نفر در سراسر دنیا به این سیستم پیوسته‌اند. گرچه این سرویس در ابتدا عمدتا برای مشتریان روسی طراحی شده بود، اما اکنون در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وب مانی خدماتی ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید واریزهای خود را رهگیری کرده، پول دریافت کنید و تراکنش‌های امن انجام دهید. با استفاده از WebMoney می‌توانید تراکنش‌های امن خود را بلافاصه انجام دهید. هیچ حساب بانکی یا کارت اعتباری برای افتتاح یا گرداندن حساب وب مانی نیاز ندارید. بیش از ۱۰۰ هزار فروشگاه و خدمات آنلاین پرداخت‌های وب‌مانی را می‌پذیرند.

امنیت در سیستم وب مانی
فناوری ارائه شده توسط وب‌مانی مبتنی بر یک مجموعه از رابط‌های استاندارد است که اعضای سیستم می‌توانند از آن‌ها برای مدیریت حقوق دارایی‌های با ارزش خود استفاده کنند. کار تامین امنیت دارایی‌های مشتریان WebMoney بر عهده کمپانی‌های متخصص به نام «ضامن» است. کاربران سیستم وب‌مانی می‌توانند هر یک از کیف پول‌های خود را با یک کمپانی ضامن جداگانه ثبت کنند. تمام کیف پول‌های متعلق به کاربر در خزانه‌ای که به شماره شناسایی وب‌مانی کابر اختصاص می‌يابد، نگهداری می‌شوند.
اقلام با ارزش در این سیستم بر اساس واحدهای WebMoney سنجیده می‌شوند. دوم اینکه وب‌مانی دارای لایه‌های امنیتی مختلف برای حفظ امنیت حساب شما و پولی که در آن دارید است. اولین و مفیدترین سطح امنیتی، تایید هویت از طریق پیامک است و تا زمانی که موبایتان همراهتان باشد، حساب شما از امنیت برخوردار است. همچنین اگر به مشکلی برخوردید، می‌توانید با پاسخ دادن به سوالی که تنها خود شما می‌دانید، حساب خود را پس بگیرید.
تمام کاربران سیستم وب‌مانی برای ارتباط درون شبکه‌ای باید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند و اطلاعات آن‌ها توسط مرکز تایید هویت کمپانی وب مانی تایید و برای آن‌ها «پاسپورت وب مانی» صادر شده باشد. پاسپورت وب‌مانی یک مدرک شناسایی دیجیتال است که دارای نمونه امضای کاربر وب مانی بوده و اطلاعات کاربر شامل نام، نام خانوادگی، اطلاعات تماس و پاسپورت کاربر در آن درج شده است. این پاسپورت تایید می‌کند که دارنده‌ آن یک شخص واقعی است. بسته به کمیت و متد تایید اطلاعات ارائه شده توسط کاربر سیستم، انواع مختلفی از پاسپورت‌های WebMoney وجود دارد.
 
طرز کار وب مانی چگونه است؟
طرز کار وب مانی بسیار ساده است، پس با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. این کمپانی خدمات مختلف خود را برای رفع نیازهای مختلف هر کاربر طراحی کرده است. برای استفاده از WebMoney ابتدا باید در وب‌سایت آن ثبت نام کنید و سپس برای خودتان یک کیف یا purse ایجاد کرده و با ارز مورد نظر خود تراکنش انجام دهید.
وب‌مانی برای کمک به کاربران در انجام عملیات مختلف و رفع نیازهای آنلاین آن‌ها، اقدام به ایجاد کیف پول‌ یا purse استاندارد برای هر ارز یا ابزار پولی کرده است. یک فرد در حساب وب مانی خود می‌توانند ۸ کیف پول مخلف داشته باشد. بنابراین برای ارز دلار باید کیف WMZ را ایجاد کنید، برای یورو کیف WME، برای روبل بلاروس باید کیف WMB و برای سهام طلا باید کیف پول WMG را ایجاد کنید. جای نگرانی نیست هر یک از کیف پول‌های شما به صورت جداگانه پوشش داده می‌شود. در ضمن دریافت پول در وب مانی رایگان بوده، اما ارسال پول به دیگر حساب‌ها شامل هزینه‌ ۰8/۰ درصدی می‌شود. واریز پول به حساب وب مانی خود از طریق انتقال بانکی آنلاین و آفلاین، دبیت کارت و کارت اعتباری، کارت پیش پرداخت و سیستم‌های انتقال پول انجام می‌شود.
 

اگر شما هم می‌خواهید در بستری امن و سریع تراکنش‌های بین‌المللی خود را انجام دهید، وب مانی یک انتخاب فوق‌العاده است که می‌تواند نیازهای مختلف شما را رفع کند. پیمنت۲۴ استارتاپی فعال در زمینه پرداخت های آنلاین بین المللی، با افتتاح حساب وب مانی یا انجام پرداخت‌های آنلاین با وب مانی به شما در این امر یاری می‌رساند.
کد N1724418