روز درخشش ملت؛

درخواست های مردم شمال تهران از رئیس جمهوری آینده

فناوری

تهران - ایرنا - شهروندان تهرانی در شمال پایتخت با شور وصف ناپذیری در شعب اخذ رای مستقر در این منطقه حضور یافته تا نقش خود را در انتخاب فرد اصلح برای گرفتن زمام بالاترین مسند اجرایی کشور در چهار سال آینده به خوبی ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مساجد و مدارس مناطق شمالی پایتخت امروز(جمعه) در ساعات پایانی رای گیری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری مملو از جمعیتی است که فوج فوج به تعدادشان افزوده می شود.
جمعیتی در سنین مختلف که با حضوری چشمگیر برای استفاده قانونی از حق انتخاب خویش صف های نسبتا طولانی را در شعب اخذ رای در این منطقه تشکیل داده اند.
حجم جمعیت مردمی برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مناطق شمالی تهران بخصوص مدارس در ساعات پایانی رو به افزایش است.
مردی سالخورده که به همراه همسرش برای رای به کاندیدای مورد نظرش در مسجد اعظم قلهک حضور یافته، به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این که به این مسجد بیایم به دو حوزه رای گیری در مدارس مراجعه داشتم که بسیار شلوغ بود.
امیر زهی ادامه داد: وضعیت مساجد با وجود جمعیت فراوانی که برای رای گیری مراجعه داشته اند، نسبت به مدارس آرام تر و خلوت تر است.
وی علت حضور امروز خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را اقتدار کشور دانست و ییام خود به رئیس جمهور آینده را حفظ امنیت و آزادی ذکر کرد.
این شهروند پایتخت از رئیس جمهور آینده خواست هرچه در توان دارد برای تامین معاش مردم و رفع مشکل بیکاری بردارد.
سیما صالحی 30 ساله که در مسجد اعظم قلهک حضور یافته، دلیل حضور خود را ابتدا تامین امنیت جامعه بخصوص قشر جوان عنوان کرد و درباره اثر بین المللی حضور مردم در پای صندوق های رای گفت: مردم دنیا می بینند که ما دلمان هنوز برای ایران می تپد.
زهرا مختاری استاد دانشگاه و خواهر شهید نیز علت حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را عمل به وظیفه انسانی و سرافرازی ایران عنوان کرد و گفت: حضور ما به نوعی پاسداشت خون شهداست.
وی در خصوص اثر حضور مردم در انتخابات در عرصه بین الملل اظهارکرد: بفرموده رهبر معظم انقلاب تنها حضور مردم بوده است که این کشور را از انواع و اقسام توطئه های دشمنان حفظ کرده است.
مختاری مشارکت مردمی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را بسیار فوق العاده دانست و در پیامی به رئیس جمهور آینده درخواست کرد وضعیت اقتصادی کشور را برای رفع مشکل محرومان جامعه سر و سامان دهد.
رضا نیک بین یکی دیگر از ساکنان محله قلهک که برای مشارکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صف طولانی بیرون دبیرستان ایران واقع در خیابان دولت در انتظار ورود به محل اخذ رای است، دلیل حضور خود را انجام وظیفه ملی و شرعی دانست.
وی درمورد اینکه آیا رقابت های انتخاباتی تاثیری در انتخاب فرد مورد نظرش داشته است یا نه گفت: تنها ملاک انتخاب بنده عملکرد گذشته کاندیداها بوده است.
نیک بین ضمن تاکید بر وجود امنیت و آرامش در کشور، این موضوع را یکی از اصلی ترین شاخص های خود برای انتخاب رییس جمهور آینده دانست و از رئیس جمهوری آینده خواست تا نخستین اولویت کاری خود را در رفع معضل بیکاری متمرکز کند.
وی همچنین در خصوص وضعیت مدیریت شهری و اینکه ارزیابی اش از عملکرد چهارمین دوره شوراهای اسلامی پایتخت چیست، گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران فقط به یکی دو نفر رای می دهم. چون به هیج وجه به عملکرد باقی نامزدها اطمینان ندارم.
پویا امیری یکی دیگر از شهروندان ساکن شمال پایتخت است که در شعبه احذ رای در محل کانون فرهنگی و تربیتی پردیس خیابان شریعتی حاضر شده و در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه، دومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند، انتظار خود از رئیس جمهور آینده را افزایش تعامل با دنیا و همچنین بهبود وضعیت دیپلماسی کشور ذکر کرد.
این دانشجوی سال پنجم پزشکی با بیان اینکه، تبلیغات و مناظرات نامزدهای انتخاباتی در انتخاب فرد مورد نظرش موثر بوده، گفت: البته شناخت قبلی از نامزدها تاثیر بیشتری در انتخاب امروزش داشته است.
وی ضمن تاکید بر حضور همه آحاد جامعه در انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب اصلح گفت که مهمترین خواسته اش از رییس جمهور آتی تلاش برای ارتقا سطح فرهنگ جامعه و همچنین رسیدگی عاجل به وضعیت طبقات ضعیف و محروم جامعه است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند.
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.
علمی** 1836 ** 1003 ** خبرنگار: یوسف درویشی * انتشار: امید غیاثوند
کد N1700588