وزیر بهداشت؛

۸۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان های کشور تولید داخل است

سلامت

وزیر بهداشت، پیشرفت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی را غرور آفرین عنوان کرد و گفت: اقدامات و فعالیت های خوبی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در کشور انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در در حاشیه بازدید از نمایشگاه تجهیزات پزشکی، اظهارداشت: بیش از ٨٠ درصد تجهیزات مورد نیاز ٥٨٥ بیمارستان در کشور توسط تولیدات شرکت های داخلی تامین می شود.

وی با بیان این مطلب که امیدوارم بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها به وسیله شرکت‌های داخلی تولید شود، گفت: در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت ۲۴ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تختهای بیمارستانی کشور افزوده شده است که تجهیزات آن توسط شرکت‌های داخلی در اختیار بیمارستان‌های کشور  قرار گرفته است و این مسئله سبب کمک به توسعه تولید کالاهای داخلی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از کارنامه‌های موفق در زمینه اقتصاد مقاومتی متعلق به وزارت بهداشت است و با اجرای طرح تحول در این زمینه گام های زیادی  برداشته شده است افزود: وزارت بهداشت تاکنون ٢٥٠٠ میلیارد تومان از شرکتهای دانش بنیان خرید داشته است و شرکت های دانش بنیان امروز به مرحله‌ای رسیده اند که باید بیش از پیش کیفیت را ارتقاء دهند و زمینه حضور آنها در بازارهای منطقه فراهم شود.

هاشمی در  ادامه با اشاره به اهمیت سلامت مردم تصریح کرد: تجهیزات پزشکی تولید داخل باید از کیفیت بالایی  برخوردار و مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد چرا که این نوع تجهیزات در انجام مناسب اقدامات درمانی  پزشکی بسیار اثرگذار است.

وی در پایان تصریح کرد: تولید کالاهای داخلی رو به پیشرفت است و اکنون شرکت‌ها ی تولید کننده داخلی در مرحله‌ای قرار گرفته‌اند که باید کیفیتشان را ارتقاء بخشند تا سهم عمده‌ای در بازارهای منطقه و بین‌المللی کسب کنند.

کد N1699924